Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 7571
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Trzej Królowie dotarli do jeleniogórskiego Betlejem

Wtorek, 6 stycznia 2015, 17:04
Aktualizacja: Czwartek, 8 stycznia 2015, 8:21
Autor: Mea
Jelenia Góra: Trzej Królowie dotarli do jeleniogórskiego Betlejem
Fot. Mea
Trzy tysiące koron przygotowali organizatorzy na czwarty Karkonoski Orszak Trzech Króli, który wyruszył dzisiaj (06.01.) spod kościoła św. Erazma i Pankracego. – Co roku w orszaku bierze udział coraz więcej osób z czego bardzo cieszymy się – mówiła Barbara Polek z Karkonoskiego Stowarzyszenia Edukacyjnego.

Po mszy świętej, odprawionej w jeleniogórskiej bazylice wyruszył barwny korowód pełen kolędników ubranych w korony i wyposażonych w śpiewniki.

- Orszak wrósł już w tradycję miasta. Dla osób wierzących jest to jedno z najważniejszych świąt i najstarszych, obchodzonych już bowiem w IV wieku – podkreślała Barbara Polek.

Pastorałki grał góralski zespół „Janicki”. Po drodze prezentowane były scenki z drogi mędrców do Betlejem. Królowie zamiast na koniach, jak w ubiegłym roku, jechali wozem strażackim, co było dużą atrakcją, szczególnie dla zebranych dzieci. Całość zakończyła się na Placu Ratuszowym, gdzie mędrcy świata wraz z tłumami jeleniogórzan pokłonili się Dzieciątku Jezus.

- Jest niepowtarzalna atmosfera, wszyscy weseli, uśmiechnięci, razem śpiewają kolędy. Bardzo mi się podoba pomysł orszaku – powiedział Edward Lango z Jeleniej Góry.

- Już trzeci raz bierzemy udział w orszaku i jak zawsze jest wspaniale. Naszym dzieciom bardzo się podoba, podtrzymujemy w ten sposób również tradycję – stwierdził Artur Chmielewski z Jeleniej Góry.

- Ładnie śpiewają kolędy i wszyscy są kolorowo ubrani – dodała Asia Chmielewska.

Orszak Trzech Króli przywrócił starą polską tradycję jasełek ulicznych, rozśpiewanych kolędników głoszących na ulicach radosną nowinę o narodzeniu Jezusa. Coraz więcej miast organizuje podobne imprezy. W tym roku, w naszym regionie, orszak przeszedł również ulicami Karpacza.

Film Telewizji StrimeoTV

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (75)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group