Piątek, 24 czerwca
Imieniny: Jana, Danuty
Czytających: 6502
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Trzeci Orlik, czyli wyścig z czasem

Środa, 15 września 2010, 7:19
Aktualizacja: Sobota, 18 września 2010, 12:27
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Trzeci Orlik, czyli wyścig z czasem
Fot. TEJO
Firma Nest z Wrocławia od przyszłego tygodnia rozpocznie budowę trzeciego w Jeleniej Górze kompleksu boisk, który stanie przy Szkole Podstawowej nr 13 w Jeleniej Górze. Wczoraj miasto podpisało umowę z wykonawcą. Czasu na realizację jest niewiele, bo prace mają się zakończyć do 30 listopada. Wykonawca zapewnia, że zdąży.

Koszt tej inwestycji to około 1 mln 300 tys. zł. Na podpisanie umowy z miastem do jeleniogórskiego ratusza przyjechał wczoraj prezes zarządu firmy Nest z Wrocławia Kacper Wójcik. Zapewniał, że przedsiębiorstwo wybudowało już kilkanaście podobnych obiektów, niektóre w równie krótkim czasie. – Zrobimy wszystko, by boiska przygotować do użytkowania w wyznaczonym nam terminie. Jest to termin krótki, ale realny – mówił.

Prezydent Jeleniej Góry Marek Obrębalski przypomniał, że w podobnym czasie budowany był drugi jeleniogórski Orlik przy Szkole Podstawowej nr 6 w Cieplicach. – Tam tempo było ekspresowe, a w wyniku nieoczekiwanych opadów śniegu pewne prace odbywały się pod plandekami. Mimo to inwestycje udało się doprowadzić skutecznie do końca. Pierwsze bramki strzelano na boisku pokrytym śniegiem.

Na ostatniej sesji radni zgodzili się na korektę budżetu i dołożenie do „orlikowego” zadania, bo za wcześniej ustaloną kwotę do realizacji inwestycji nie było chętnych firm. Na kompleks złożą się: boisko ze sztuczną trawą do piłki nożnej o wymiarach 30x60m oraz boisko wielofunkcyjne 19x31 m z wyposażeniem do piłki koszykowej, siatkowej i ręcznej. Całość będzie ogrodzona i oświetlona 10 projektorami przymocowanymi na masztach na wysokości 12 m. Zbudowane będą też chodniki z kostki brukowej.

Inwestycja jest finansowana z trzech źródeł: budżetu miasta, urzędu marszałkowskiego i państwa. Pieniądze na trzeci jeleniogórski kompleks boisk urząd marszałkowski zaoszczędził z inwestycji planowanej w Lubinie, który wycofał się z budowy Orlika w swoim mieście.

W ostatnim czasie natomiast Urząd Marszałkowski wysłał do wszystkich gmin dolnośląskich zapytanie, czy są przygotowane i chętne do wybudowania kolejnych Orlików. Miasto Jelenia Góra potwierdziło swoją gotowość i potrzebę stworzenia takiego obiektu. Władze miasta zgłosiły też chęć postawienia na terenie miasta tzw. białego orlika czyli sztucznego lodowiska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group