Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 7274
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: Trwają zawody w skokach – policja czuwa

Niedziela, 20 stycznia 2008, 8:22
Aktualizacja: 8:22
Autor: TEJO
Śmigłowiec policyjny od soboty patroluje drogi regionu jeleniogórskiego na bieżąco informując stróżów prawa o natężeniu ruchu. Wszystko w związku z kończącymi się w niedzielę zawodami o Puchar Świata w skokach narciarskich w Harrachovie. W niedzielę czasowo do Czech nie wjadą tiry.

Na drogach służbę pełni znacznie większa ilość policjantów ruchu drogowego i prewencji. Podstawowym zadaniem policji będzie utrzymanie przejezdności dróg, a w szczególności drogi Jakuszyce – Radomierz i drogi w kierunku przełęczy kowarskiej, uniknięcie zablokowania dojazdu do Szklarskiej Poręby i na Okraj oraz przeciwdziałanie zakłóceniom ładu i porządku publicznego na terenie powiatu jeleniogórskiego.

Ponadto policjanci zwracać będą szczególną uwagę na stan trzeźwości kierowców, prędkość, stosowanie pasów bezpieczeństwa, stan techniczny autokarów oraz rażące naruszanie przepisów ruchu drogowego.
Mundurowi z Jeleniej Góry będą również pełnić służbę wspólnie z policjantami czeskimi na miejscu zawodów.

Ruch tirów w kierunku granicy, w dniach 18 – 20 stycznia br. odbywać się będzie normalnie, z zastrzeżeniem, że w przypadku intensywnych opadów śniegu zostanie wstrzymany ruch pojazdów o masie przekraczającej 12 ton, nie posiadających założonych łańcuchów na kołach – zgodnie z oznakowaniem drogi przy skrzyżowaniu dróg nr 366 i K–3 w Piechowicach.

W niedzielę, 20 stycznia. w godzinach 13.00 – 22.00 ruch tirów na terenie Republiki Czeskiej będzie wstrzymany.
– Apelujemy również do kierowców ciężarówek, aby w tych dniach wybierali inne przejścia graniczne niż Jakuszyce – Harrachov – prosi policja.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group