Sobota, 8 października
Imieniny: Brygidy, Pelagii
Czytających: 6432
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Trwają zapisy na Targi TourTec w Jeleniej Górze

Czwartek, 13 marca 2014, 8:43
Aktualizacja: 8:47
Autor: Mea
Powiat: Trwają zapisy na Targi TourTec w Jeleniej Górze
Fot. Organizator
Do 17 marca można jeszcze wykupić stoisko na XVI Międzynarodowych Targach Turystycznych Tourtec, które odbędą się 9 i 10 maja. – Zachęcamy regionalnych producentów oraz zespoły folklorystyczne do wzięcia udziału w targach, którymi będziemy promować nasz powiat – mówi Wiesław Dzierzba, dyrektor Wydziału Promocji, Turystyki i Sportu Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze.

Dwudniowy koszt stoiska o wielkości 9 mkw. wynosi 1200 zł netto. 9. maja targi będą trwały od godz. 10.00 do 18.00, a 10. maja od godz. 10.00 do 17.00. Chęć udziału należy zgłosić do Wydziału Promocji, Turystyki i Sportu pod nr tel. 756473145-47 oraz mailowo: tourtec@wp.pl. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej: www.tourtec.pl.

Do tej pory zgłosiło się już ok. 30 wystawców nie tylko z Polski. To m.in.: ZGOORY (sc. Wojciech Szpila, Dariusz Maląg), Polska Grupa Uzdrowisk - Uzdrowisko Cieplice, Uzdrowisko Kołobrzeg , Koleje Dolnośląskie, Miasto Świnoujście, Karkonoski Park Narodowy, Elżbieta Rudnicka – Witraże, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona, Miasto Jelenia Góra, Alelivregion Neisselad-Českolipsko – Reichenbach, Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych, Gmina Karpacz, Restauracja Dwór Liczyrzepy, Gmina Miejska Piechowice, Hotel Wratislavia, Hotel Relaks Wellness & Spa, Miasto Złotoryja, Wytwórnia Rękodzieła Ludowego i Artystycznego Anna Czaja-Sobieraj, Gmina Miejska Zawidów, Urząd Gminy i Miasta Lwówek Śląski, Miasto Chrastava , Stowarzyszenie "Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Kaczawskie", Zespół Szkół Ekonomiczno-Turystycznych w Jeleniej Górze, Powiat Wolsztyński oraz Region Miast Aachen.

- Będziemy realizować projekt „Promocja Karkonoszy”, który w ostatnich dniach ubiegłego roku zgłosiliśmy do Ołomuńca. Partnerem wiodącym będzie Karkonoski Park Narodowy po stronie Czeskiej oraz Związek Gmin Karkonoskich z Vrchlabi. Targi TourTec odbędą się właśnie w ramach tego projektu. Będzie to okazja do szerszej promocji Karkonoszy. Dlatego też zachęcamy gminy z powiatu, gestorów baz hotelowych oraz producentów wyrobów regionalnych do uczestnictwa w targach – mówi Wiesław Dzierzba.

W wydarzeniu wezmą też udział partnerzy powiatu jeleniogórskiego z projektu GreKo: z Belgii, Holandii, Francji, Czech oraz Niemiec. – W ramach GreKo odbędzie się seminarium dotyczące „Form Promocji Regionu na Podstawie Porozumień lub Programów Współpracy Partnerskiej”. Będziemy mówić o tym, w jaki sposób poszczególne miejscowości z różnych krajów współpracują ze sobą – wyjaśnia Wiesław Dzierzba.

Jak co roku nie zabraknie występów artystycznych regionalnych zespołów oraz atrakcyjnych konkursów. – Tradycyjnie już wystąpi orkiestra z Bambergu oraz 55-osobowa orkiestra dęta z powiatu wolsztyńskiego. Ponadto zaprezentują się regionalne zespoły ludowe, które również zachęcamy jeszcze do uczestniczenia w targach – mówił Wiesław Dzierzba.

Trzeba dodać, że powiat jeleniogórski na targach będzie obchodzić 15-lecie istnienia, dlatego Starostwo Powiatowe w Jeleniej Górze planuje z tej okazji wiele dodatkowych atrakcji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group