Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 7313
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Trwają testy gimnazjalne. Dzisiaj przedmioty ścisłe

Czwartek, 24 kwietnia 2014, 11:19
Aktualizacja: Piątek, 25 kwietnia 2014, 8:39
Autor: Angela
Jelenia Góra: Trwają testy gimnazjalne. Dzisiaj przedmioty ścisłe
Fot. Angela
Gimnazjaliści w całej Polsce rozpoczęli testy gimnazjalne. Wczoraj (23.04) zdawali część humanistyczną, dzisiaj zasiedli do zadań matematyczno – przyrodniczych, a jutro sprawdzą swoją wiedzę z języków obcych. W Gimnazjum nr 4 w Jeleniej Górze w ławkach zasiadło 156 zdających. Czy byli przygotowani i czy zestresowani?

Jak mówi dyrektor Gimnazjum nr 4 w Jeleniej Górze, dzisiejsze egzaminy są dla uczniów najtrudniejsze. – Matematyka zawsze była trudniejsza dla uczniów i wyniki z tej części zawsze wypadają słabiej niż z pozostałych przedmiotów – mówi dyrektor Beata Toczek.

Nic więc dziwnego, że wielu przed wejściem do sali nie kryło obaw. – Nie mogłam spać w nocy, są nerwy, ale jestem dobrej myśli – mówiła gimnazjalistka Ania.

Dawid Prokop przyznał, że matematyka jego najmocniejszą stroną nie jest. – Lepiej czuję się w przedmiotach humanistycznych – mówił. – Najbardziej boję się zadań otwartych z matematyki. Próbowałem się przygotować do tego egzaminu nie tylko na lekcjach w szkole, ale i w domu. Mam nadzieję, że nie będzie najgorzej, bo dobre wyniki są mi potrzebne, by dostać się do „Mechanika” – dodał.

Dla Edyty Sterczewskiej natomiast egzamin z matematyki zbyt wiele stresu nie przyniósł. – Matematyka nie jest trudna, trzeba się jej tylko na bieżąco uczyć i często powtarzać – mówiła gimnazjalistka. – Ja powtarzałam sobie zarówno materiał, jak i testy z lat poprzednich. Chciałabym na egzaminie uniknąć funkcji, ale co będzie, zobaczymy – dodała uczennica, która wybiera się do Technikum Ekonomicznego w Jeleniej Górze.

By pomóc swoim uczniom jeszcze lepiej przyswoić wiedzę, dyrekcja Gimnazjum nr 4 od przyszłego roku planuje wprowadzić po dodatkowej godzinie zarówno z matematyki, jak i z języka polskiego.

– Będzie więc pięć godzin matematyki i sześć godzin języka polskiego tygodniowo – dodaje dyrektor Beata Toczek.

Wyniki testów poznamy 18 czerwca br. Na początku czerwca do egzaminu przystąpią natomiast ci, którzy nie mogli zasiąść do ławek dzisiaj z usprawiedliwionych przyczyn losowych. Egzaminu gimnazjalnego nie zdać bowiem nie można, ale trzeba do niego przystąpić. Inaczej uczeń będzie musiał powtarzać klasę trzecią.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (34) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group