Piątek, 1 lipca
Imieniny: Haliny, Marcina, Mariana
Czytających: 3208
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Trwają remonty dróg w powiecie – utrudnienia w ruchu

Czwartek, 11 lipca 2013, 8:56
Aktualizacja: Piątek, 12 lipca 2013, 7:19
Autor: Mea
Powiat: Trwają remonty dróg  w powiecie – utrudnienia w ruchu
Fot. Mea
Do 15 lipca zamknięta będzie droga z Wojanowa do Maciejowej, gdzie obecnie kładziony jest asfalt. Nowe nawierzchnie będą też w Komarnie i Radomierzu. Natomiast w Szklarskiej Porębie remontowany jest most na ul. 1 Maja.

– Naprawiamy skutki powodzi z tego roku oraz z roku ubiegłego – poinformował Krzysztof Sobała, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze.

Ponad 6 km drogi, biegnącej od skrzyżowania z Pałacem Wojanów do Maciejowej i Komarna, zostanie wyremontowanych do końca października. Asfalt kładziony był na drodze przy tzw. Żwirowni w Wojanowie. – Trwają już prace remontowe, trzeba jeszcze wykonać mury oporowe, zjazdy, przepusty i umocnić pobocza. Remont będzie kosztował ok. 3,5 mln zł. W Komarnie będą chwilowe utrudnienia w ruchu – powiedział Krzysztof Sobała.

Warto dodać, że droga ma pełnić funkcję objazdu i łącznika z drogą wylotową na Wrocław podczas remontu mostu w Maciejowej, który zaplanowany jest jeszcze na ten rok.
Obecnie remontowane jest też 1,5 km drogi w Radomierzu za ok. 900 tys. zł, a prace mają zakończyć się również w październiku. Z tego powodu pojawią się zwężenia na ulicy, a ruch będzie prowadzony wahadłowo.

- Ponadto trwają prace na moście w Szklarskiej Porębie, który również ucierpiał w ubiegłorocznej powodzi. Koszt tego przedsięwzięcia to ponad 600 tys. zł – dodał Krzysztof Sobała. Tu też pojawią się niewielkie utrudnienia w ruchu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group