• Czwartek, 23 stycznia 2020
  • Godz. 16:35
  • Imieniny: Ildefonsa, Marii, Rajmunda
  • Czytających: 7003
  • Zalogowanych: 21
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Trwają matury – dziś język obcy

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 8 maja 2017, 9:12
Aktualizacja: Wtorek, 9 maja 2017, 7:17
Autor: Kawonz
Fot. Kawonz
Dwa pisemne egzaminy maturalne maturzyści mają już za sobą. A dzisiaj (8.05) pierwszy pisemny egzamin z języka nowożytnego. Tradycyjnie już, jako pierwsi do matury z języka obcego przystąpią uczniowie, którzy wybrali angielski. Po dwóch dniach egzaminów większość jeleniogórskich maturzystów jest raczej dobrej myśli.

Niektórych zaskoczyły tematy do wyboru z języka polskiego na poziomie podstawowym. - Praca - pasja czy obowiązek" na podstawie "Ziemi, planety ludzi" Antoine'a de Saint-Exupery'ego oraz analiza wiersza "Słyszę czas" Kazimierza Wierzyńskiego to nie moje klimaty, ale myślę, że sobie poradziłem – z uśmiechem stwierdził Kamil z „Ekonoma”. .

- Matematyka? No cóż, jak dla mnie średni stopień trudności. Wierzę, że sobie poradziłam, ale nie było łatwo. Nie jestem fanką przedmiotów ścisłych. Na początku to miałam ogromny mętlik w głowie – - stwierdziła Ania, bardzo przejęta abiturientka liceum.

Wszystkim maturzystom życzymy jak najlepszych wyników końcowych!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~marcinZ 8-05-2017 17:02
Jasne,że angielski to jeżyk ogólnoświatowy, ale to smutne, że młodzież i ich rodzice nie rozumieją znaczenia j. niemieckiego, w naszym rejonie jest on szczególnie przydatny, i to własnie dlatego, aby było im w życiu lżej. Niebawem UK się zamknie i nie będzie wjazdu na zlewozmywak, a u nas, kto zna język ten zamiast przy taśmie może być w biurze, gdzie praca lżejsze i lepiej płatna, potem zdarza się awans do firmy matki i pensja ta sama, ale w Euro. Przypomnę, że w j. niemieckim rozmawia co najmniej 120 mln osób dziennie, jest on także ogólnoświatowy, bo wszystkie duże instytucje szanują niemieckich turystów i ich Euro, więc znają ten język i można tam się dogadać, np. w Japonii, Brazylii lub USA.
~GG 8-05-2017 23:03
Źle się słucha niemieckiego, dlatego młodzież wybiera angielski. Czy w obecnej muzyce listy przebojów podbija niemiecka piosenka? Nie.
~do GG 8-05-2017 23:45
e tam źle, Rammsteina nie słyszałeś (o ile ktoś lubi ten gatunek muzyki), a co do angielskiego to jakiś niezły żart że na język międzynarodowy został wybrany język który tak bardzo gubi i przekłamuje informacje: bełkotliwa wymowa bardzo rozbieżna z pisownią (jakby alfabet łaciński nie pasował do tego języka albo ktoś go bardzo źle dopasował), brak odmiany przez przypadki i osoby, duża liczba słów mających wiele znaczeń

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group