Czwartek, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 6330
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Trwają budowy, przebudowy i remonty

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 23 lipca 2011, 7:59
Aktualizacja: 8:00
Autor: RED
Nasze miasto w wielu miejscach przypomina plac budowy. Najbardziej widoczne są roboty prowadzone na drogach, one też pochłaniają relatywnie najwyższe kwoty, ale są i inne, niemniej kosztowne, a nie zawsze dostrzegane.

- W ostatnim czasie wiele podmiotów otrzymuje dokumenty zezwalające na budowę: „decyzje o pozwoleniu na budowę”, albo umożliwiające rozpoczęcie procesu budowlanego – „decyzja o warunkach zabudowy”, „decyzja o ustaleniu lokalizacji, itp. – powiedział Hubert Papaj, zastępca prezydenta miasta.

– Z większych – DSE Draexlmaier, który rozbudowuje zakład o nową halę produkcyjną i buduje silosy, czy ZORKA, która otworzy już wkrótce nowe hale. Późną wiosną kolejne firmy złożyły wnioski – m.in. producent betonu towarowego (przy ul. Cieplickiej), czy „Kubex” – na budowę zespołu obiektów produkcyjno-usługowych przy ul. Spółdzielczej.

Cieszy fakt, że w inwestycyjno-remontowe trendy wpisują się wspólnoty mieszkaniowe, które zmieniają kolorystykę elewacji, dokonują termoizolacji, itp. Kilkunastu developerów stawia nowe domy mieszkalne, a że jest ich naprawdę sporo, to może oznaczać, że wkrótce może dojść do „cenowego przesilenia” na tym rynku i – mimo kłopotów z uzyskaniem kredytu bankowego – większa liczba rodzin może zyskać szanse na nowe mieszkanie.

Zabudowują się kolejne plomby (m.in. u zbiegu ulic 1 Maja i Klonowica), ulic Kochanowskiego i Kraszewskiego, i in.
- Wzrost tempa budów i powstawanie nowych obiektów, wytwórczych i innych, oznacza m.in. ruch pieniądza w gospodarce – mówi H. Papaj. – To zawsze jest prognozą poprawy sytuacji, albo przynajmniej umocnienia stabilnego trendu rozwoju – czytamy w komunikacie Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~ 23-07-2011 9:21
A pisaliście na Jelonce, ze będą remontować nawierzchnię na ul. Okrzei i co?? Mięli zacząć od 20 czerwca, dzisiaj dzięki Bogu 23 lipca i nawet jednego robotnika nie było.
~mp51 23-07-2011 10:11
mieli remontować okrzei ale właśnie kupili mobilny radar dla straży miejskiej i pewnie kilka nowych blokad na koła dla turystów coraz bardziej omijających jelonkę i to są jedyne, najaktualniejsze informacje z jeleniej góry
~samson 23-07-2011 11:01
nie widzę remontu drogi koło sombinu ,nie wprowadzajcie iluzji
~Rex 23-07-2011 12:02
Na ul. Okrzei prace zostaly wstrzymane ze wzgledu na ekspertyzy i poprowadzenia tam tramwaju o którym tak nam Zawiła mówił.
~jendrek 23-07-2011 17:18
jak sie czyta na forach o jeleniej górze to najczęściej doradzają żeby omijać to miasto gdyż za wszystko i za drogo trzeba płacić a ceny niestety mamy ponad europejskie bo jadąc do Drezna kupuje karnet za 10 euro i mam zwiedzanie na cały dzień a u nas co za 40 pln. to większą połowę na parkingi wydam a reszta - no tak nie zapomniane wrażenia są bezcenne
~ko-sa 23-07-2011 19:57
Pan Papaj chwali się cudzym a nie mówi całej prawdy o problemach które urząd robi tym przedsiębiorcom którzy budują te obiekty ............

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group