Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 9587
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Trwa zbieranie podpisów za referendum. To awanturnictwo – mówi prezydent

Czwartek, 4 kwietnia 2013, 9:56
Aktualizacja: Środa, 10 kwietnia 2013, 13:25
Autor: Angela
Jelenia Góra: Trwa zbieranie podpisów za referendum. To awanturnictwo – mówi prezydent
Fot. Archiwum
Od wczoraj (04.04) trwa zbieranie podpisów za przeprowadzeniem referendum dotyczącego odwołania prezydenta Jeleniej Góry Marcina Zawiły oraz rady miasta. – Mamy ponad 100 podpisów – mówi Janusz Jędraszko, prezes Jeleniogórskiego Stowarzyszenia Osób Bezrobotnych. – Zapraszamy mieszkańców do naszej siedziby przy ul. Wolności (nieopodal Biedronki) od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 14.30 – dodaje J. Jedraszko.

O inicjatywie przeprowadzenia referendum pisaliśmy wczoraj (03.04) po tym, jak JSOB złożyło do prezydenta Jeleniej Góry wniosek o udostępnienie liczby mieszkańców uprawnionych do głosowania. W Informacji o planach odwołania rządzących stowarzyszenie podało 24 powody, dla których zdecydowało się na tak drastyczne kroki.

A co na to prezydent Marcin Zawiła.

- Prawo do referendum jest prawem obywatelskim i każdy może próbować takie kroki podejmować, ale warto podkreślić, że Jeleniogórskie Stowarzyszenie Osób Bezrobotnych robi już trzecie podejście w tym temacie – mówi prezydent Marcin Zawiła. – Poprzednie inicjatywy skończyły się fiaskiem. Moim zdaniem to nadmierna emocjonalność, żeby nie powiedzieć awanturnictwo. Co do przedstawionych mi zarzutów, proponuję je gruntownie przeanalizować . Myślę, że mamy więcej powodów do tego by się tymi tematami chwalić, niż nimi wstydzić. Zarzuca się nam brak inwestorów, dlatego proponuję pojechać na ul. Spółdzielczą i zobaczyć co się tam zmieniło. Kolejny zarzut to tragiczna sytuacja w szkolnictwie, a my jako miasto otrzymaliśmy informację, że mamy świetną edukację i z roku na rok wzrasta nam liczba uczniów spoza Jeleniej Góry. Do niedawna nie mieliśmy boisk, sal, a teraz każda ze szkół ma nowoczesną bazę sportową, to o czymś świadczy. Myślę, ze te punkty są dobrym powodem do rozpoczęcia dyskusji i pokazania, co nam się udało, a co nie. Ja robię swoje – dodaje prezydent Marcin Zawiła.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (214) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group