• Środa, 14 listopada 2018
  • Godz. 10:23
  • Imieniny: Emila, Judyty, Serafina, Wawrzyńca
  • Czytających: 4377
  • Zalogowanych: 6
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Trwa Wiosna Cieplicka!

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 6 maja 2018, 8:25
Aktualizacja: Poniedziałek, 7 maja 2018, 14:40
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Za nami oficjalna inauguracja 45. Wiosny Cieplickiej, która w tym roku obfituje w występy muzyków, aktorów, tancerzy i wiele wydarzeń towarzyszących. Wczoraj (5.05) w Parku Zdrojowym licznie zgromadzona publiczność bawiła się przy utworach zespołu Strachy Na Lachy.

Jak podkreślił dyrektor Zdrojowego Teatru Animacji Bogdan Nauka, formuła Wiosny Cieplickiej tak naprawdę jest niezmienna od 45 lat. - Jak sięgamy do materiałów archiwalnych, to Wiosna Cieplicka zawsze była świętem z wydarzeniami kulturalnymi, sportowymi i turystycznymi, więc cały czasu udaje się zachować wszechstronny charakter imprezy. Oczywiście zmieniają się zespoły, które występują w Parku Zdrojowym - powiedział Bogdan Nauka.

Tradycyjnie, na inaugurację Wiosny Cieplickiej odbył się koncert gwiazdy - tym razem był to zespół Strachy Na Lachy. Kapela w składzie: Krzysztof „Grabaż” Grabowski – śpiew, gitara, Andrzej „Kozak” Kozakiewicz – gitara, Rafał „Kuzyn” Piotrkowiak – perkusja, Longin „Lo” Bartkowiak – gitara basowa, Mariusz „Maniek” Nalepa – konga, gitara, harmonijka ustna, śpiew, Łukasz Sokołowski – klawisze, zagrała utwory znane ze "szklanego ekranu" oraz te znane, przede wszystkim przez ich fanów. Publiczność wielokrotnie domagała się bisów, co świadczy, że wiosnę w Cieplicach zainaugurowano znakomicie.

Wiosna w Cieplicach to nie tylko koncerty gwiazd, ale też m.in. Teatrrrałki przy współpracy z Osiedlowym Domem Kultury, Festiwal Muzyki Wiedeńskiej (z Filharmonią Dolnośląską), Silesian Dance Festiwal (polsko-ukraiński festiwal choreografii), Święto Matki, Dzień Dziecka, a już za tydzień planowany jest powrót Marysieńki do Cieplic.

Z kolei dzisiaj (6.05, godz. 16:00) w muszli koncertowej z programem "Mapa szczęścia" wystąpi jeleniogórski satyryk Jacek Ziobro. Szczegółowy program na stronie Zdrojowego Teatru Animacji.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Dla bogatych dodatkowy podatek na niepełnosprawnych?

Oddanych
głosów
361
To niesprawiedliwe
42%
Tak
32%
Nie
17%
Nie mam zdania
9%
Głos ulicy
Podatek janosikowy?  37
TV Dami
Serwis Informacyjny TV Dami Jelenia Góra z dnia 13.11.2018 r.  
Miej świadomość
Koncert dla Niepodległej  1
Dialogi Jelonki
Trudny rok dla rolników
Aktualności
Obchody Święta Niepodległości w Łomnicy  
Aktualności
Plaża miejska w Jeleniej Górze?  22
Copyright © 2002-2018 Highlander's Group