Sobota, 13 lipca
Imieniny: Małgorzaty, Henryka
Czytających: 6063
Zalogowanych: 31
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Trwa Wiosna Cieplicka!

Niedziela, 6 maja 2018, 8:25
Aktualizacja: Poniedziałek, 7 maja 2018, 14:40
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Trwa Wiosna Cieplicka!
Fot. Przemek Kaczałko
Za nami oficjalna inauguracja 45. Wiosny Cieplickiej, która w tym roku obfituje w występy muzyków, aktorów, tancerzy i wiele wydarzeń towarzyszących. Wczoraj (5.05) w Parku Zdrojowym licznie zgromadzona publiczność bawiła się przy utworach zespołu Strachy Na Lachy.

Jak podkreślił dyrektor Zdrojowego Teatru Animacji Bogdan Nauka, formuła Wiosny Cieplickiej tak naprawdę jest niezmienna od 45 lat. - Jak sięgamy do materiałów archiwalnych, to Wiosna Cieplicka zawsze była świętem z wydarzeniami kulturalnymi, sportowymi i turystycznymi, więc cały czasu udaje się zachować wszechstronny charakter imprezy. Oczywiście zmieniają się zespoły, które występują w Parku Zdrojowym - powiedział Bogdan Nauka.

Tradycyjnie, na inaugurację Wiosny Cieplickiej odbył się koncert gwiazdy - tym razem był to zespół Strachy Na Lachy. Kapela w składzie: Krzysztof „Grabaż” Grabowski – śpiew, gitara, Andrzej „Kozak” Kozakiewicz – gitara, Rafał „Kuzyn” Piotrkowiak – perkusja, Longin „Lo” Bartkowiak – gitara basowa, Mariusz „Maniek” Nalepa – konga, gitara, harmonijka ustna, śpiew, Łukasz Sokołowski – klawisze, zagrała utwory znane ze "szklanego ekranu" oraz te znane, przede wszystkim przez ich fanów. Publiczność wielokrotnie domagała się bisów, co świadczy, że wiosnę w Cieplicach zainaugurowano znakomicie.

Wiosna w Cieplicach to nie tylko koncerty gwiazd, ale też m.in. Teatrrrałki przy współpracy z Osiedlowym Domem Kultury, Festiwal Muzyki Wiedeńskiej (z Filharmonią Dolnośląską), Silesian Dance Festiwal (polsko-ukraiński festiwal choreografii), Święto Matki, Dzień Dziecka, a już za tydzień planowany jest powrót Marysieńki do Cieplic.

Z kolei dzisiaj (6.05, godz. 16:00) w muszli koncertowej z programem "Mapa szczęścia" wystąpi jeleniogórski satyryk Jacek Ziobro. Szczegółowy program na stronie Zdrojowego Teatru Animacji.

Ogłoszenia

Czytaj również

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Co wolisz: kawę, herbatę czy wodę?

Oddanych
głosów
636
Kawa
39%
Herbata
22%
Woda
30%
Inny napój (np. sok, cola, mleko)
9%
 
Głos ulicy
Lotto – dwa zeta do przodu
 
Warto wiedzieć
Co zostało nam z chłopów pańszczyźnianych?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Aktualności
Kryształowy weekend w Piechowicach – przeżyjmy to jeszcze raz
 
Aktualności
Magiczny poranek w Kotlinie
 
Aktualności
Ulewa w Jeleniej Górze
 
Aktualności
Fajfy Cieplickie – potańczyli przed deszczem
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group