Wtorek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 3578
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Trwa walka z dziurami

Wiadomości: Jelenia Góra/region
Środa, 16 maja 2012, 9:58
Aktualizacja: Czwartek, 17 maja 2012, 9:22
Autor: Angela
Fot. Adrian Cichecki
Trwa łatanie dziur na jeleniogórskich drogach. Prace prowadzone są na ul. Grabowskiego, Marii Skłodowskiej – Curie, Piłsudskiego i Jana Pawła II. W najbliższych dniach ekipy remontowe pojawią się na ul. Wojewódzkiej, Cieplickiej, Wiłkomirskiego czy Sygietyńskiego. Mogą wystąpić utrudnienia w ruchu. Kierowcy proszeni są o ostrożność i wolniejszą jazdę.

Jak informuje Cezary Wiklik, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Jeleniej Górze, od poniedziałku (14.05) ekipy remontowe wykonywały frezowanie nawierzchni ulicy Piłsudskiego. Po zakończeniu tych prac przeniosą się na ul. Wojewódzką, potem Cieplicką w granicach Sobieszowa (od mostu aż po wylot w kierunku Pakoszowa i Piechowic).

Druga z ekip prowadzi prace na ulicach Jana Pawła II, Grabowskiego i Marii Skłodowskiej- Curie, a po ich zakończeniu rozpocznie roboty na Wzgórzu Kosmonautów i kolejnych ciągach przewidzianych do remontu, w tym m.in. ul. Wiłkomirskiego i Sygietyńskiego na Zabobrzu.

- Szczegółowy harmonogram trudny jest do precyzyjnego pisania, albowiem w przypadku niektórych ulic nie zapadło jeszcze ostateczne postanowienie co do technologii – informuje Cezary Wiklik. Zdarza się, że część jezdni (dziur w jezdniach) przykrywana jest nową nawierzchnią bez frezowania, jako że ulice te przewidziane są w nieodległym czasie do gruntownego remontu i nie ma ekonomicznego uzasadnienia, by tuż przed głębokimi pracami (to znaczy ułożeniem nowych warstw – wyrównawczej, wiążącej i ścieralnej) frezować te odcinki. Stosuje się wówczas tańszą technologię, mając na celu możliwie szybką poprawę bezpieczeństwa jazdy bez ponoszenia kosztów, które w niedługim okresie będą znowu ponoszone na remont jezdni w pełnym zakresie. Dodatkowo utrudnieniem w ustaleniu precyzyjnego harmonogramu są ustawicznie powtarzające się kradzieże włazów kanalizacji burzowej. W ostatnich dniach (a precyzyjnie – jednej nocy) zostało skradzionych 16 wlotów takiej kanalizacji. Ze względu na bezpieczeństwo w ruchu kołowym ekipy remontowe przerywają wówczas prace przy naprawie nawierzchni i zajmują się pracochłonnym odkuwaniem włazów i wymianą pokryw – wyjaśnia nam C. Wiklik.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (47) Dodaj komentarz

~Ryś z klanu 16-05-2012 10:33
Prace naprawcze wykonuje jak zwykle Instytut High Technology z "Doliny Krzemowej" z siedzibą w Siedlęcinie.Może należałoby zaprosić Discovery Chanel i National Geografic....
~Wyindywidual 16-05-2012 10:34
Chyba zasponsoruję Waszemu fotografowi poziomicę do aparatu, "pochylanie" płaszczyzny horyzontu w fotografii reportażowej jest conajmiej nieestatyczne. Stara szkoła fotografowania!
~nemo 16-05-2012 10:40
Stowsowanie tej tańszej technologii (tzw. "ciapy" asfaltu !!!), mającej na celu możliwie szybką poprawę bezpieczeństwa jazdy bez ponoszenia kosztów to niestety standard tego Instytutu HT !!! Kto za to płaci ? Pani płaci, Pan płaci, my placimy... A Instytut HT zarabia ! Był już kiedys taki minister od dróg (całkiem nie tak dawno !), który powieział, że nie mozna DOBRZE remontowac dróg w Polsce, bo zatrudnienie straciliby ludzie pracujący w firmach drogi naprawiających. Widac ta polityka ma w JG godnych naśladowców ! TANIO nie znaczy wcale DOBRZE !!!!
~Cyklista 16-05-2012 10:40
Niech łatają, bo już trzy razy przez te dziury złapałem kapcia w swoim rowerze i raz musiałem centrować koło. Łatać te dziurska proszę!
~nindza 16-05-2012 10:53
poziome łatanie dziur dobre bardzo dobre
~sr - aka 16-05-2012 10:53
człowiek-walec i przenośne piekełko - technologia XXI wieku!
~jurek pogals 16-05-2012 10:59
rys z klanu opisal to najprosciej.EURO za miesiac koko euro
~tutejsy 16-05-2012 11:01
Panowie drogowcy zapraszają panie do Walca......
~jerzy 16-05-2012 11:02
Proszę o informacje, łatana są "normalne"dziury, a kto połata dziury po naprawach wodnika na Skłodowskiej i Piłsudskiego?
~UWAGA 16-05-2012 11:03
Polowanie na kierowcow w cieplicach. co godzine straz miejska rozklada pajaczek netto i okolice. nie pozwolmy sie oskubac, moze znajda inne zajecie.
rymcycymcy 16-05-2012 11:11
Zauważyłem, że jak się odpowiednio szybko przelatuje ...to nie czuć wcale wstrząsów na dziurach ! :)
~Gość 16-05-2012 11:11
Ciekaw jestem czy ta firma Kółko rolnicze z Siedlęcina zdąż załatać te wszystkie dziury do następnej zimy ,przecież to wyrzucanie pieniędzy w te dziury ,bo po deszczu wszystek asfalt jest wypłukany tak jak to się dzieje na ulicy Kubsza ,tam te matoły łatały dziury w deszcz i śnieg i co dziury dalej są ,a miasto rządzone przez bibliotekarza dalej płaci tym niudacznikom z Siedlęcina
~ 16-05-2012 12:15
A dlaczego oni łataja zawsze te same dziuru
~x 16-05-2012 12:23
Zapraszam ekipę remontową na ostatni odcinek ul.Wolności tj.od dziesięciopiętrowca do sklepu Piątka,koszmar i wstyd,po prostu zapomniany ,dziurawy na maksa odcinek drogi.
~ 16-05-2012 12:26
Ten widok cieszy, niestety na krotko. Wciaz ten sam zespol i te same efekty ich "mozolu papraczego" Wydane (wyrzucone w bloto) pieniadze z kasy miasta. Zero gwarancji i tylez trwalosci. Tutaj my kierowcy tego doswiadczamy kazdego roku. Skutek - wybite zawieszenia mimo montazu drogich i markowych czesci. To jakby zmowa tej firmy, wladz," fachowcow odbioru prac" i handlowcow czesci samochodowych. Lipa napraw dziur i wciaz na nowo zapadajacych sie studzienek to cecha pollskich ulic. A przeciez mamy mistrzostwo w budowie drog na Saharze, tam choc na piasku maja sie super !!! Gdzie zatem tkwi gwozdz papractwa wewnatrz krajowych napraw? Matactwo w celu utrzymania ciaglego frontu robot. Mysle ze to powod tego co widzimy, czyli partackiej roboty.
~Jeleni-ogór 16-05-2012 12:36
droga władzo weź się wreszcie za tych partaczy i nierobów bo dla nich ciągle trwa komuna - czy siedzi czy leży forsa się należy co gorsze nasza forsa
~ada 16-05-2012 12:47
Pan CezaryW. mija się z prawdą; codziennie przejeżdżam całe JP2 dwa razy i na razie widać tylko słupki przy 2 studzienkach. Żadnych remontów nawierzchni, a czas na to najwyższy: poprzeczne szczeliny bardzo niszczą opony i zawieszenie. Za Obrębalskiego drogi w Jeleniej były w dużo, dużo lepszym stanie. Słyszycie, lenie ratuszowe?
~obalacz mitu 16-05-2012 13:10
Nie jest tak, że jeżeli dana ulica przewidziana jest do remontu, to należy załatać byle jak. Jest to całkowicie zgubne, albowiem właśnie w tych miejscach z czasem i tak "nowy" asfalt zacznie pękać, a później zrobią się dziury. Podbudowa to podstawa!!! Ale jeżeli mamy takich fachowców jak Wiklik czy od wielu lat będący ciągle na tym samym stołku Wandzel i jego ekipa, to mamy efekty. Ulice, które były "remontowane" nadają się do kapitalnego remontu. Przykład: Wojska Polskiego, Wolności, Mickiewicza, Jana Pawła od skrzyżowania z Różyckiego do okolic Carefoura, Trasa Czeska w okolicach skrzyżowania z ul. Spółdzielczą (na wysokości stacji paliw), K. Miarki, Cieplicka (od. Os. Orle do końca w Sobieszowie) i wiele wiele innych...
~Warszawiak 16-05-2012 13:23
Co wy wiecie o dziurach , zapraszam na ul. Warszawską , tylko nie osobówkami.Narzekacie że macie parę dziur w asfalcie a my nie mamy nawet asfaltu - zapomniana ulica.
~thx1138 16-05-2012 13:24
w innych krajach remont (nawet rozbudowany) trwa najdłużej parę godz i potem nawet śladu po nim nie ma przez bardzo długi czas czemu u nas nie może tak być czemu tylko negatywne wzorce z zachodu przyciągamy
~Warszawiak 16-05-2012 13:25
Co wy wiecie o dziurach , zapraszam na ul. Warszawską , tylko nie osobówkami.Narzekacie że macie parę dziur w asfalcie a my nie mamy nawet asfaltu - zapomniana ulica.
~ 16-05-2012 13:25
Jeleni-ogór ma rację czas się dobrać do leniwych budowlańców i firm idących po najmniejszych kosztach
~Jerrry 16-05-2012 13:33
Ja myśle ze walke wygrają jednak dziury,mają ogromną przewage liczebną
~lala 16-05-2012 13:49
a kiedy napiszecie coś o "dziurach" przy Kadetów ("Pod Jeleniami")
~drogi 16-05-2012 14:03
Pamiętacie Państwo drogę do Szklarskiej Poręby? - ser szwajcarski przy nim to pikuś. Wtedy byłem w tych rejonach po raz pierwszy, tragiczny stan dróg, zrekompensowałem urlopem i pięknymi widokami. Po tych latach wróciłem, stwierdzam z przykrością że jest skandalicznie!!! Urwane zawieszenie i pęknięta felga, takie mam wspomnienie z tych uroczych stron! Zadajcie sobie trochę trudu i nie zapraszajcie turystów!!! Apeluję, nie przyjeżdżajcie w Karkonosze, gdyż włodarze miasta i pobliskich gmin, stan dróg mają gdzieś i tam też mają użytkowników dróg!!!!
~Bula 16-05-2012 14:15
a wyczolkowskiego kiedy ma byc panie porabany prezydencie zawila srila
~drogi 16-05-2012 14:15
Piękne widoki, góry, zadowoleni ludzie, zaciszne miejsca zachęcają do przybywania w te strony. Lecz drodzy państwo, za każdym zakrętem czyha dziura, tubylcy jakoś sobie radzą, bo wiedzą gdzie jaka niespodzianka się znajduje. Lecz turysta skazany jest na nieprzyjemności, straty i ogromne koszty!!! Zatrzymajcie się na chwilę, przy takiej jednej wybranej dziurze i zobaczcie ile strat ponoszą kierowcy!! Prezydenta, Wójtów, Radnych zapraszam na wycieczkę po tych drogach i życzę udanej miłej podróży bez usterek. Przepraszam, ale jakimi pojazdami państwo się poruszacie, że nie interesuje was stan dróg??? Nie podejrzewam, że furmankami...
~ 16-05-2012 14:20
11;03- wlasnie dzisiaj SM z Olszyny upomniala sie o mandat za zdjecie z MASZYNKI DO ROBIENIA KASY DLA OLSZYNY. Stoi to g...no w polu, na obwodnicy tej dziury i wali zdjecia z zerowa jakoscia. nie widac twarzy ani kierowcy ani pasazera, szyba auta to ciemne tlo. Osly za taka jakosc zdjecia wyciagaja pazury za podpuche jaka jest radar w polu. Tlumacza ze jest tam przejscie, jest, fakt, ale chadza nim wiatr! Nedznie oznaczony obszar zabudowany (w polu) jest zpreparowany by okradac ludzi z pieniedzy. Jaki rzad taka SM i jej pomysly.
~szofer 16-05-2012 14:41
Nie zapomnieć o dziurach na przejeździe kolejowym w Cieplicach w kierunku 3 ki .
~MorWankowicz 16-05-2012 14:52
Zapraszamy na Morcinka (wyjazd na wolności) bardzo ładna dziura. Również piękna i głęboka jest na Wańkowicza między Wyczółkowskiego a Morcinka. Zapraszamy, zapraszamy.
~kukunia 16-05-2012 15:09
Kto by zarobił, jakby dziury zostały raz na zawsze załatane? Dobre dziury, tzn. takie które można 1x lub 2x w roku łatać, to dobry interes! A mieszkańcy i tak zapłacą ze strachu, że koła zostawią w tych dziurach. Powiększy się tylko dziura w budżecie miasta, ale widać komuś to pasuje... A w bajkę o regionie turystycznym będziemy sprzedawać Śnieżce i jej krasnoludkom...
~Tomas 16-05-2012 15:40
przecież od lat ta sama farsa czyli nic nie potrafiące Kółko rolnicze z Siedlęcina!! za wysypanie 3 wywrotek żwiru i dwa dni pracy 2 ludzików na ul. Warszawskiej skasowali od miasta 60.000 PLN, a fakturę widziałem w Urzędzie, gdy zgłaszałem ich fuszerkę!!
Piipi Jelonkowa 16-05-2012 15:58
.. do - [~Cyklista] .. pamiętaj o kasku ! .. bo wpadając w dziurę ..możesz stracic głowę !
~ 16-05-2012 16:13
Spoko Instytut High Technology in Siedlęcin załata niejedną dziurę, to budżetową też.
~Iza 16-05-2012 16:40
Ludzie, czy wy jacyś nieświadomi jesteście? Dopóki p. Grochala jest wiceprzewodniczącym Rady Miasta i jednocześnie prezesem KR Siedlęcin, nie mamy szans na lepsze drogi...
~achtung 16-05-2012 19:02
A u NAS w Niemczech nie ma zadnych dziur to tylko w Polsce tak jest u Nas wszystko jest super zarobki ulice i ladne niemieckie dziewczyny
~`Doniu 16-05-2012 20:30
Jak się nazywa w Niemczech ładne dziewczyny? Turystki ...
tubylec 16-05-2012 22:02
Nie ma czego komentować... Wystarczy spojrzeć na zdjęcie i sprzęt jakim dysponują można stwierdzić, że jest to sprawdzona i solidna ekipa :)
Piipi Jelonkowa 16-05-2012 22:08
... do - [~Achtung ].. *te z niemieckimi paszportami to ---- "Martwi mnie zachowanie młodych Niemców odwiedzających byłe obozy koncentracyjne na terenie Niemiec, - Kiedy zwiedzalismy Dachau,widzielismy nastolatków,ktrzy nie okazywali zadnego szacunku temu miejscu,nauczyciele nie panowali nad młodzieżą.Zamiast zachowac choćśby ciszę,rozmawiali przez telefon .. " - Daniel Muehl,/..zródło inf."Tygodnik Powszechny" - 21/20 maja 2012 /~Masz rację ! .. z Niemcami to walka .. jak z wiatrakami !.. bo jest *IM bliższa ..D R O G A do Wehrmachtu ! ~SMUTNE !
~Dariusiella 16-05-2012 23:06
Ciekawe, czy w miarę równo załatają czy zrobią to tak jak przed mostem gdy zjeżdża się ze skrzyżowania ul. Marcinkowskiego na ul. Lubańską ( chyba to ta ul.) gdzie wypukłość stała się bardziej niebezpieczna niż wcześniejsza dziura. Ot taki mały psikus :)
~zuo 16-05-2012 23:14
Smiem twierdzic, ze taka walka bedzie dluzsza niz walka o niepodleglosc PL. Ostatnio z okna mialem okazje podziwiac "efektywnosc" pracy sluzb naprawiajacych kawalek o wymiarach ok. 4x3m. Zalanie asfaltem takiej dziury (pod spodem kostka) zajelo ok 6godzin, przy czym ok.80-90% czasu personel przesiedzial w aucie a traktor pracowal sobie ze sporadycznym nadzorem prawie caly czas... Ba, nawet w miedzyczasie poszla prywatna fucha. Az kilka fotek zrobilem bo kolega mi nie wierzył...
~:D 16-05-2012 23:44
U nas w mieście to trzeba otworzyć punkt i prostować felgi ! MAJĄTEK można na tym zrobić:)
~ 17-05-2012 0:41
Pracownicy z koła Siedlęcin to jest wysokiej klasy wykwalikofana ekipa w uzupełnianiu ubytków w drogach .Swoje doswiadczenie zdobywali na budowach dróg i autostrad w niemczech prawie każdy z nich dochodził do perfekcji latami.
~emera 17-05-2012 7:03
A co z ulicą Łomnicką? W budżecie miasta zaplanowano 400 tys. zł. To ma wystarczyć na załatanie kilkunastu wyrw? Drogo się ceni SKR Siedlęcin. Generalnie wszystkie ulice w Jeleniej Górze są do d... . Takie łatanie doraźne więcej kosztuje niż solidna naprawa. Leczenie poważnej choroby aspiryną. A przy okazji: dlaczego "siadła" jezdnia mostu na ul. Różyckiego ? (kostka przedwojenna na Drzymały ma się całkiem dobrze!!!)
~Dredi 17-05-2012 8:50
Widzę bardzo nowoczesny sprzęt drogowców. Tuskowy XXI wiek, zielona wyspa, Eldorado...
~nowinka 17-05-2012 9:04
najpierw była Curie a dopiero potem Skłodowska ? - kolejny bubel jelonki. Tak mają też okresloną siedzibę na stronie głównej. Ponoć myślenie nie boli
~Antyidiota 17-05-2012 9:57
Przecież to " Miś " Bareii. Cytat z pana rzecznika UM " TRUDNY DO PRECYZYJNEGO PISANIA JEST SZCZEGÓŁOWY HARMONOGRAM ROBÓT" Ten facet mowi o nakładaniu placków asfaltu, a nie o starcie rakiety kosmicznej NASA ! Drugi cytat " PRACOCHŁONNE ODKUWANIE WŁAZÓW STUDZIENEK . Żeby wymienić pokrywę studzienki ???? Czy ten facet jest idiotą, czy nas ma za takowych ??? Ludzie, tyko Robert Prystrom miał pomysł na to biedne, upadające miasto.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group