Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 8274
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Podgórzyn: Trwa walka z dzikimi wysypiskami śmieci

Sobota, 13 lutego 2021, 6:01
Autor: WAC
Podgórzyn: Trwa walka z dzikimi wysypiskami śmieci
Fot. UG Podgórzyn
Zużyte opony, stare meble, gruz i inne materiały budowlane to tylko część odpadów, które zostały usunięte podczas likwidacji dzikich wysypisk śmieci w gminie Podgórzyn.

W 2020 r. na akcje likwidacji dzikich wysypisk odpadów, z budżetu gminy Podgórzyn wydano około 3.000 zł. Jednak to nie są wszystkie koszty związane z rozwiązaniem tego problemu, ponieważ znaczna część podrzucanych odpadów na bieżąco była usuwana przez pracowników interwencyjnych i przywożona do kontenerów na odpady Urzędu Gminy. Ponadto śmieci komunalne są też nielegalnie wrzucane do pojemników ustawionych na cmentarzach komunalnych oraz podrzucane przy okazji akcji odbioru odpadów wielkogabarytowych organizowanych przez samorząd

W tym roku przewidujemy na walkę z dzikimi wysypiskami przeznaczyć kwotę ok. 30 tysięcy złotych - mówi zastępca wójta gminy Podgórzyn Tomasz Szewczyk. - Do miejsc, w których notorycznie podrzucane są odpady należy zaliczyć pojemniki na odpady ustawione na cmentarzach i przy Urzędzie Gminy oraz pojemniki przy kontenerach PCK. Śmieci trafiają też do lasów gminnych i należących do Nadleśnictwa „Śnieżka”.

Twoja reakcja na artykuł?

7
22%
Cieszy
2
6%
Hahaha
2
6%
Nudzi
1
3%
Smuci
16
50%
Złości
4
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (34)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
899
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group