Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 2373
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Trwa walka o przywrócenie pociągu do Lublina

Środa, 27 stycznia 2016, 9:01
Aktualizacja: 9:04
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Region: Trwa walka o przywrócenie pociągu do Lublina
Fot. KODLK
Komitetu Obrony Dolnośląskich Linii Kolejowych zbiera podpisy pod wnioskiem o przywrócenie połączenia kolejowego Jelenia Góra–Lublin. – Tym razem chodzi o pociąg TLK BOLKO, który obecnie kursuje w relacji Lublin– Wrocław.

- Aby poprzeć naszą akcję wystarczy podpisać się elektronicznie na stronie: http://www.petycje.pl/petycja/11720/wydluzenie_relacji_pocisgu_tlk_bolko_lublin-_wroclaw_do_jeleniej_gory.html - informują organizatorzy.

- W marcu 2014 roku udało się przywrócić bezpośrednie połączenie kolejowe Jeleniej Góry z Lublinem. Pociąg cieszył się dużym zainteresowaniem wśród jeleniogórzan i turystów odwiedzających nasze góry. Niestety wraz z wejściem w życie nowego rozkładu jazdy połączenie z Lublinem zniknęło – informuje Grzegorz Oleś z KODLK.

- Zbierając w ten sposób podpisy udało nam się w zeszłych latach przywrócić bezpośrednie połączenia kolejowe z Warszawą, Gdynią czy Olsztynem oraz reaktywować ruch kolejowy na liniach 283 i 279. W obecnym rozkładzie, dzięki zaangażowaniu naszemu i mieszkańców, PKP Intercity przywróciło nam połączenie kolejowe z Przemyślem (IC "Mehoffer") p. Kraków, do którego możemy dojechać pociągiem zaledwie w pięć i pół godziny. Od marca, również dzięki naszym staraniom, obsługiwane nowym taborem Dart wyprodukowanym przez bydgoską PESĘ będzie połączenie Jeleniej Góry z Białymstokiem p. Wrocław, Łódź, Warszawę – dodaje Grzegorz Oleś.

W lutym lub marcu tego roku zorganizowana będzie specjalna konferencja w sprawie przywrócenia połączeń kolejowych z Lublinem i Szczecinem, na którą przedstawiciele KODLK zapraszają wszystkich zainteresowanych. O terminie poinformujemy.

- Podpisy w sprawie pociągów obu relacji będą zbierane również od 1 lutego na ulicach Jeleniej Góry i Wałbrzycha. Jeśli ktoś chciałby nam pomóc i sam zbierać podpisy, może się z nami kontaktować pisząc na adres e-mail kodlk@vp.pl – dodają organizatorzy akcji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group