Piątek, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 6864
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Trwa szkolenie strażników miejskich

Środa, 6 kwietnia 2016, 8:05
Aktualizacja: Czwartek, 7 kwietnia 2016, 8:07
Autor: SM
Jelenia Góra: Trwa szkolenie strażników miejskich
Fot. Straż Miejska Jelenia Góra
Dziewięciu strażników miejskich z Jeleniej Góry rozpoczęło w miniony weekend zajęcia na kursie Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy zorganizowanym przez firmę Divemed.

Głównym celem kursu jest przygotowanie strażników miejskich do realizacji zadań z zakresu ratownictwa w czasie interwencji, w tym w szczególności udzielania, osobom w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego, kwalifikowanej pierwszej pomocy w miejscu zdarzenia do czasu przekazania ich personelowi zakładów opieki zdrowotnej.

W szczególności ma on na celu: utrwalenie podstawowej wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy, zdobycie i utrwalenie wiedzy z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy, kształtowanie poczucia odpowiedzialności za jakość udzielonej pomocy, kształtowanie właściwej postawy etycznej osób podejmujących czynności ratunkowe.

Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy jest najbardziej zaawansowanym kursem z dziedziny ratownictwa dostępnym dla osób bez wykształcenia medycznego. Jego ukończenie oraz zaliczenie egzaminu daje uczestnikowi tytuł RATOWNIKA zgodnie z art. 13 Ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group