Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 10387
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Trwa równanie gruntu pod nowy urząd skarbowy

Poniedziałek, 20 kwietnia 2015, 7:31
Aktualizacja: Wtorek, 21 kwietnia 2015, 8:38
Autor: Angela
Jelenia Góra: Trwa równanie gruntu pod nowy urząd skarbowy
Fot. Angela
Do końca miesiąca potrwa niwelowanie terenu przy ul. Tebezjusza w Jeleniej Górze (nieopodal jeleniogórskiego szpitala), na którym jeszcze w tym roku ma się rozpocząć budowa nowej siedziby urzędu skarbowego. Prace na zlecenie Miasta wykonuje Sudeckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych. Ich koszt to 98 tys. zł.

Jak już pisaliśmy, budowę nowej jeleniogórskiej „skarbówki” realizować będzie Izba Skarbowa we Wrocławiu. Nową lokalizację wskazał jednak prezydent Jeleniej Góry. Zdaniem wielu, wyprowadzenie „skarbówki” z centrum miasta jest dość kontrowersyjne. Niezadowolenia nie kryją również mieszkańcy Zabobrza, którzy żałują wyciętych drzew przy ul. Tebezjusza.

Przypomnijmy. Nowy urząd skarbowy ma mieć 4800 mkw. Poza biurami, w urzędzie będą również: nowoczesna sala obsługi klienta, czytelnia podatkowa, kancelaria oraz archiwa. Placówka będzie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dla klientów urzędu zaplanowano także 86 miejsc parkingowych. Na razie nie wiadomo ile będzie kosztowała ta inwestycja. Kosztorys nie został jeszcze zatwierdzony,. Pieniądze mają pochodzić z Ministerstwa Finansów.

W obecnym budynku „skarbówki” przy ul. Wolności mają powstać mieszkania socjalne.
Niestety nie wiadomo, do kiedy potrwa budowa nowego obiektu, bo – jak czytamy w odpowiedzi Izby Skarbowej we Wrocławiu– to będzie zależało od możliwości finansowych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (69)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
758
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group