Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 6242
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Trwa rok Stanisława Bernatta

Poniedziałek, 5 sierpnia 2019, 14:48
Aktualizacja: Środa, 7 sierpnia 2019, 14:33
Autor: Muzeum Przyrodnicze
Jelenia Góra: Trwa rok Stanisława Bernatta
Fot. Archiwum Muzeum Przyrodniczego
Pod koniec lipca zakończyła się w Muzeum Przyrodniczym w Cieplicach prezentacja wystawy, pt. "Psi żywot w Karkonoszach", zorganizowanej z okazji Roku Stanisława Bernatta, m.in. kynologa i założyciela jeleniogórskiego Oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

Organizatorami i współorganizatorami ekspozycji, której otwarcie miało miejsce 16 lipca, byli: Towarzystwo Przyjaciół Jeleniej Góry, Muzeum Przyrodnicze w Jeleniej Górze i Schronisko dla Małych Zwierząt w Jeleniej Górze. W wernisażu wystawy uczestniczyło spore grono psów różnej maści i ras.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, wszystkie elementy tego wydarzenia, dzisiaj (5.08) zostały przekazane przez prezesa TPJG Ivo Łaborewicza na ręce Anny Nikołajuk, kierowniczki Schroniska dla Małych Zwierząt w Jeleniej Górze. Są to: pamiątkowe fotografie portretowe psów (będą wykorzystane na aukcji, na rzecz schroniska), pokarm dla psów (ufundowany przez Towarzystwo Przyjaciół Jeleniej Góry) oraz miski (ufundowane przez Salon Pielęgnacji Psów i Kotów "Radosny Buldożerek" Joanny Dąbek).

Następnym wydarzeniem Roku Stanisława Bernatta, objętym Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Jeleniej Góry, będzie wernisaż wystawy w siedzibie Archiwum Państwowego we Wrocławiu, Oddział w Jeleniej Górze, przy ul. W. Kazimierskiego w dniu 20 sierpnia o godz. 12.00, pt. "Marynistyka pod Śnieżką".

Swoją obecność na otwarciu zadeklarowali już przedstawiciele: Ligi Morskiej i Rzecznej; 8 Flotylla Okrętów ze Świnoujścia oraz Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni.

Twoja reakcja na artykuł?

4
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group