Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 3302
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Trwa remont w Gimnazjum Katolickim

Wtorek, 13 września 2016, 8:23
Aktualizacja: Środa, 14 września 2016, 8:21
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Trwa remont w Gimnazjum Katolickim
Fot. Przemek Kaczałko
Niemal dwa miliony złotych to dotychczasowa wartość inwestycji, która od 2012 r. trwa w budynku dawnego Kolegium Jezuickiego przy ul. Kopernika w Jeleniej Górze. W obiekcie prowadzonym przez Karkonoskie Stowarzyszenie Edukacyjne u Erazma i Pankracego znajduje się m.in. Publiczne Gimnazjum Katolickie.

Prowadzony aktualnie remont dachu uwzględnia obróbki lukarn, ocieplenie, wymianę poszycia całości, konstrukcję lukarn, okna dachowe i okna oddymiające, wymurowanie na nowo kominów i konstrukcję wentylacji. Ponadto w ramach termomodernizacji dokonano wymiany wewnętrznej instalacji CO, a także wymiany starych okien na nowe okna drewniane z odtworzeniem ich formy pierwotnej z nawiewnikami higrosterowanymi.

W sumie – włącznie z kosztami projektowymi – dotychczasowa wartość inwestycji podzielonej na etapy to niespełna 2 miliony złotych, z czego 450 tysięcy zł. pochodzi z dofinansowania Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, 635,5 tys. zł. z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego, 220 tys. zł. z Fundacji Polska Miedź S.A., 148,4 tys. zł. to dofinansowanie Urzędu Miasta Jeleniej Góry, a 505,6 tys. zł. to udział własny Karkonoskiego Stowarzyszenia Edukacyjnego u Erazma i Pankracego.

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group