Niedziela, 29 stycznia
Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
Czytających: 9794
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Trwa remont alei Wojska Polskiego

Czwartek, 8 października 2020, 12:15
Aktualizacja: 12:16
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Trwa remont alei Wojska Polskiego
Fot. Zbigniew Nowak
Remont alei Wojska Polskiego wkracza w kolejną fazę. Od dzisiaj (8.10) wykonawca rozpoczyna prace na kolejnym odcinku.

Jak informują władze miasta, zamknięty został pas ruchu alei Wojska Polskiego na odcinku od skrzyżowania z ulicą Sudecką do ul. Ptasiej. Aby ominąć zamknięty odcinek, jadący od strony Cieplic na skrzyżowaniu z ul. Sudecką będą musieli skręcić w prawo, a zaraz potem w lewo w ul. Ptasią. Ulica Ptasia stanie się drogą jednokierunkową. Z punktu widzenia kierowców jadących od strony dworca kolejowego w kierunku Cieplic nic się nie zmieni. Przystanek autobusowy „Urząd miasta” będzie nadal obsługiwany przez komunikację miejską. Na pozostałych remontowanych odcinkach alei Wojska Polskiego nadal obowiązuje wprowadzona czasowa organizacja ruchu

Przypomnijmy, przebudowa alei Wojska Polskiego obejmuje odcinek o długości ok. 1600 metrów (od skrzyżowania z ul. 1 Maja do skrzyżowania z ul. Matejki) oraz szeroki zakres robót, łącznie z oświetleniem energooszczędnym, a także przebudową strefy wejściowej do Teatru im. C. K. Norwida, która została już praktycznie wykonana. Zakładane jest m.in. odtworzenie szpaleru drzew, przebudowa doświetleń. W opisie przedmiotu zamówienia wskazano minimalne szerokości jezdni i chodników, sposób oznaczenia tras dla rowerów i wiele innych szczegółów.

Przetarg na remont alei Wojska Polskiego udało się rozstrzygnąć za czwartym podejściem. Zamówienie realizuje Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe "Kama" Ryszarda Rzońcy z Karkonoskim Przedsiębiorstwem Robót Drogowych (cena 12 335 406,00 zł). Pierwotnie Miasto Jelenia Góra zaplanowało na ten cel 4,9 mln zł, ale radni - na wniosek prezydenta - dwukrotnie zwiększyli środki - najpierw o 3,1 mln zł (co w sumie dało 8 mln zł.), a następnie o 4,5 mln zł, więc mieszkańcy zapłacą za inwestycję ponad 7,5 mln zł więcej, niż planowano. Termin zakończenia robót określono w przetargu na 10 grudnia 2020 roku.

Twoja reakcja na artykuł?

30
40%
Cieszy
6
8%
Hahaha
5
7%
Nudzi
1
1%
Smuci
6
8%
Złości
27
36%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (73)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group