Sobota, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 5463
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Trwa posucha

Środa, 14 lutego 2007, 0:00
Aktualizacja: Środa, 14 lutego 2007, 9:16
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Trwa posucha
Fot. Jelonka.com
Wciąż nie ma wody w większej części Cieplic. Nie wiadomo, kiedy będzie.

Całą noc pracownicy „Wodnika” szukali miejsca, skąd mogła z cieplickich wodociągów wyciec woda. Znaczna część mieszkańców uzdrowiskowej części miasta suche krany ma od wtorku po południu.

Wyłączenie wody miało potrwać niedługo, a tymczasem wygląda to na największą awarię w ostatnich latach. Stanisław Dziedzic, prezes Wodnika, potwierdza, że jest kłopot z ustaleniem miejsca wycieku.
– Jeśli tylko znajdziemy ten punkt zostanie on naprawiony w przeciągu dwóch, trzech godzin – mówi.

Istnieją jednak obawy, że do awarii doszło poza uzdrowiskiem, na terenach, przez które przebiega wodociąg, a do których monterzy Wodnika mają dostęp ograniczony.

Co prawda władze spółki nie mówią tego otwarcie, jednak przyznają, że nie są w stanie jednoznacznie określić, kiedy konkretnie w kranach ciepliczan pojawi się woda.

Jest ona na razie dostarczana beczkowozami (cztery pojazdy), które jeszcze nie wszędzie dotarły. Jak na razie najbardziej korzystają sklepy spożywcze, w których ciepliczanie masowo wykupują wodę mineralną.

Przypomnijmy, że zdaniem władz Wodnika winę za zaistniałą sytuację ponosi jedna z okolicznych firm, podwykonawców uzbrojenia podziemnej sieci wodociągowej pod placem Piastowskim. W ramach gwarancji miała usunąć uszkodzenie, czego podobno nie uczyniła, za to doprowadziła do przerwania wodociągów w nieustalonym miejscu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group