Sobota, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 6021
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Trwa policyjna akcja „Razem na powiaty”

Środa, 13 sierpnia 2014, 12:33
Aktualizacja: 12:35
Autor: 112
Policjanci jeleniogórskiej drogówki wspólnie z policjantami z ościennych powiatów prowadzą dzisiaj (13.08.) w godzinach od 8.00 do 14.00 na terenie miasta i powiatu jeleniogórskiego działania prewencyjne pod nazwą „Razem na powiaty”.

Działania te są skierowane w szczególności do tych kierowców, którzy rozwijają nadmierne prędkości, bardzo często niedostosowane do warunków panujących na drodze oraz do wszystkich uczestników ruchu drogowego, którzy nie stosują się do obowiązujących przepisów w tym zakresie.

- Policjanci szczególnym nadzorem objęli drogi główne naszego powiatu, a pracę ich wspomagać będzie : fotoradar, video –rejestratory i alkotesty. Podczas działań policjanci sprawdzą trzeźwość kierujących, ale także stan techniczny pojazdów, osoby i pojazdy pod kątem poszukiwań oraz sprawdzą czy kierowcy i pasażerowie stosują pasy bezpieczeństwa – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy KMP w Jeleniej Górze.

- Celem tych działań jest ograniczenie liczby zdarzeń drogowych oraz zwrócenie uwagi kierowców na fakt, że przestrzeganie przepisów ruchu drogowego ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo na drodze - dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group