Sobota, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 6626
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Trwa nabór kandydatów do Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych

Poniedziałek, 1 kwietnia 2013, 7:59
Aktualizacja: 8:45
Autor: Angela
Po rezygnacji Andrzeja Broniszewskiego (KSON) z członkostwa w Powiatowej Społecznej Radzie do Spraw Osób Niepełnosprawnych działającej przy prezydencie miasta Jeleniej Góry, do 12 kwietnia br. organizacje pozarządowe i fundacje działające na terenie Jeleniej Góry mogą zgłaszać po jednym kandydacie na członka tej rady w ramach uzupełnienia składu.

Rada do Spraw Osób Niepełnosprawnych jest organem opiniodawczo-doradczym prezydenta Jeleniej Góry, która zajmuje się m.in.: opiniowaniem projektów i programów działań na rzecz osób niepełnosprawnych, oceną realizacji programów oraz opiniowaniem projektów uchwał i programów przyjmowanych przez radę miejską pod kątem ich skutków dla osób niepełnosprawnych, a także inspirowaniem przedsięwzięć zmierzających do: integracji zawodowej i społecznej i realizacji praw osób niepełnosprawnych.

Przewodniczącym rady jest Stanisław Dziedzic z Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, zastępcą jest Grażyna Rehlis – Pawlukiwicz z Polskiego Związku Niewidomych. Funkcje sekretarza sprawuje Wanda Nowak z Karkonoskiego Klubu Amazonek, a członkiem rady z ramienia urzędu jest Zygmunt Korzeniewski.

Pisemne zgłoszenia kandydatów z uzasadnieniem należy składać na adres: Urząd Miasta Jelenia Góra, Wydział Dialogu Społecznego Plac Ratuszowy 58, 58-500 Jelenia Góra, do 12 kwietnia 2013 r. do godz. 14:30.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group