Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 7101
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Trwa nabór do Środowiskowego Domu Samopomocy

Czwartek, 3 listopada 2016, 7:48
Aktualizacja: Sobota, 5 listopada 2016, 9:30
Autor: UM (komunikat)
Jelenia Góra: Trwa nabór do Środowiskowego Domu Samopomocy
Fot. Archiwum
Od 1 grudnia rozpocznie swoją działalność Środowiskowy Dom Samopomocy w Jeleniej Górze przy Alei Jana Pawła II 7/9 (budynek przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej) dla 30 osób. Trwa przyjmowanie zgłoszeń.

Uczestnikiem ŚDS może być każda osoba powyżej 18-tego roku życia, która z powodu choroby psychicznej ma trudności w codziennym funkcjonowaniu lecz nie wymaga leczenia szpitalnego, będąca mieszkańcem gminy Jelenia Góra.

W celu poprawy sprawności psychofizycznej uczestników, ich zaradności osobistej oraz lepszego ich funkcjonowania w społeczeństwie w ŚDS będą świadczone usługi w ramach indywidualnych lub zespołowych treningów samoobsługi i treningów umiejętności społecznych polegających na nauce, rozwijaniu lub podtrzymaniu umiejętności w zakresie czynności dnia codziennego i funkcjonowaniu w życiu społecznym.

Osoby, zainteresowane uczestnictwem w Środowiskowym Domu Samopomocy typu A (dla osób przewlekle psychicznie chorych) proszone są o pilne zgłaszanie się z aktualnym orzeczeniem o niepełnosprawności do pokoju nr 8 w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej przy Al. Jana Pawła II 7 w Jeleniej Górze lub telefonicznie pod numerem 75-75-588-01 lub 02.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group