Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 7738
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Trwa konkurs: „Obiekt bez Barier”

Poniedziałek, 27 października 2014, 8:20
Aktualizacja: 8:23
Autor: KSON
Region: Trwa konkurs: „Obiekt bez Barier”
Fot. Organizator
Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych, Polska Akademia Gościnności oraz Dolnośląska Organizacja Turystyczna ogłosiły konkurs „Obiekt bez Barier”, który składa się z dwóch etapów. Pierwszym przeznaczony jest dla obiektów gastronomicznych i hotelowych w Kotlinie Jeleniogórskiej, położonych przy głównych trasach komunikacyjnych. W drugim etapie objęte będą konkursem inne obiekty usługowe na terenie województwa dolnośląskiego i całego kraju.

Konkurs rozpoczął się w lipcu 2014 roku, a patronat nad nim objęli: Marszałek Województwa Dolnośląskiego oraz Prezes PFRON. Udział w nim zgłosiło już kilkanaście obiektów, wśród jest nich: Hotel Gołębiewski w Karpaczu, Hotel Fenix w Jeleniej Górze, Hotel Mercure Jelenia Góra, Hotel Kryształ Conference & Spa Szklarska Poręba, Western City w Ściegnach.

Jakie obowiązują kryteria? Zewnętrzna informacja o zakresie przystosowania obiektu dla osób niepełnosprawnych (dotyczy to parkingu), drzwi wejściowe, a szczególnie przedsionek powinien uwzględniać gabaryty wózka oraz niezbędną przestrzeń manewrową, dla osób o zmniejszonym zakresie widzenia intensyfikacja oświetlenia, przestrzeń umożliwiająca swobodne poruszanie się między stolikami i odpowiednia wysokość stolików, znajomość języka migowego przez co najmniej jednego pracownika, jadłospis z informacjami o alergenach, kaloryczności oraz o innych uwarunkowaniach dietetycznych np. potrawy dla diabetyków, toalety znajdujące się na tym samym poziomie, co sala restauracyjna z odpowiednio szerokimi drzwiami umożliwiającymi wjazd na wózku. Dodatkowym kryterium jest zatrudnienie w obiekcie osoby niepełnosprawnej.

Lista uczestników jest nadal otwarta. Każdy, kto chciałby przystąpić do konkursu proszony jest o wysłanie swojego zgłoszenia do Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych. Więcej informacji pod adresem: www.kson.pl i bezpłatnym numerem infolinii 800 700 025.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group