Piątek, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 6588
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mysłakowice: Trwa budowa skateparku

Czwartek, 27 maja 2021, 8:15
Autor: WAC
Mysłakowice: Trwa budowa skateparku
Fot. UG Mysłakowice
W szybkim tempie postępują roboty przy budowie skateparku, który powstaje na działce przy budynku SP ZOZ w Mysłakowicach.
Obecnie trwają prace przy przygotowaniu podłoża, na którym staną urządzenia do jazdy na deskorolkach, rolkach i rowerach – mówi zastępca wójta gminy Mysłakowice Grzegorz Truchanowicz. - Okazało się, że teren przyszłego skateparku wymaga dodatkowego odwodnienia. Po zakończeniu tego etapu prac wykonawca inwestycji przystąpi do wykonania band wokół obiektu. Wartość inwestycji wynosi 560 tysięcy złotych. Cześć tej kwoty udało nam się pozyskać z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Budowa skateparku jest odpowiedzią na prośby młodych mieszkańców gminy, którym brakowało miejsca, gdzie by mogli pojeździć na rolkach, rowerach czy deskorolkach. Co ważne - młodzież czynnie uczestniczyła w konsultacjach opracowywanego projektu obiektu. Na terenie skateparku powstaną również alejki, mała architektura oraz oświetlenie.

Termin zakończenia budowy to 30 września. Samorządowcy z Mysłakowic liczą jednak że, już w wakacje nowy skatepark zostanie przekazany do użytkowania. Wykonawcą jego budowy jest firma DOM-BUD z Gliwic.

Twoja reakcja na artykuł?

15
68%
Cieszy
2
9%
Hahaha
2
9%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
9%
Złości
1
5%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group