Czwartek, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 5587
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Trwa akcja sterylizacji kotów (komunikat)

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 7 kwietnia 2015, 7:46
Aktualizacja: 7:50
Autor: UM Jelenia Góra
Fot. Archiwum
Z końcem marca rozpoczęła się w Jeleniej Górze i potrwa do 30 września (lub do wyczerpania limitu) akcja sterylizacji i kastracji kotów „wolnożyjących”. Koordynatorem akcji jest Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, we współpracy z Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami.

Zabieg kastracji/sterylizacji nie ogranicza się tylko do działań chirurgicznych, kot wcześniej jest badany przez weterynarza, żeby określić, czy do takiego zabiegu w ogóle się nadaje, a po zabiegu – znakowany, żeby wiadomo było, iż przeszedł już tę operację. Ale w przypadku ewentualnych powikłań kot poddany zabiegowi ma zapewnioną opiekę weterynaryjną.

Karmicielowi kota „wolnożyjącego” wydawana jest „karta sterylizacji/kastracji”, a zgłosić się po nią należy do Schroniska dla Małych Zwierząt (ul. Spółdzielcza 33 A) w każdą środę do godz. 16.00, lub do Wydziału Gospodarki Komunalnej UM, ul. Sudecka 29, pokój nr 58 w godzinach pracy Urzędu. Liczba kart jest ograniczona.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~iza 7-04-2015 8:23
I jak co roku,legalni właściciele z chytrości swoje domowe koty bieda sterylizować.....jako bezdomniaki.Żenada chytrusy!!!!
~jeronimo 7-04-2015 8:53
Szkoda, że tylko kotów... niektórych polityków z naszego miasta też trzeba byłoby objąć tym programem :)))
~kicikicimjał 7-04-2015 16:41
A co z pisiorami? Powinni tez być pozbawieni możliwości kocenia się.
~Bac 7-04-2015 17:44
do kicikici. A niektórym to już resztki móżdżku bez " karty" wykastrowano używają je do zatkania dziurek w wydmuszkach pisanek. Dlatego też nawet tu wprowadzają brudną ( głupią) politykę No cóż Pomyleńców nie brakuje. A za pomoc w utrzymaniu własciwego poziomu tych milusińskich serdeczne dzięki. Bo i w tym roku grozi nam plaga myszy - co widać w czasie spaceru w dużej ilości wylotów norek
~do Bac 8-04-2015 8:03
Nie pitol o plagach mysz. Te wszystkie wypasione kociska nawet nie myslą o myszach, owszem na ptaszka to moze zapolują. Jedyne co po nich pozostaje to zapchlone piwnice, oszczane korytarze i zakopane g...a w piaskownicach. Żeby nie było myszy wystarczy zachwac podstawowe zasady czystości i nie wyrzucac odpadow dla kotów i innych zwierzaków

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group