Piątek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 5894
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Trwa akcja „Posprzątaj po swoim psie”

Sobota, 1 kwietnia 2017, 7:49
Autor: SM
Jelenia Góra: Trwa akcja „Posprzątaj po swoim psie”
Fot. Archiwum
Dzięki inicjatywie i pod patronatem Prezydenta Miasta Jeleniej Góry miejscy strażnicy rozpoczęli akcję „Posprzątaj po swoim psie". Z myślą o naszych pupilach patrole rozdają mieszkańcom specjalne pakiety.

- Strażników miejskich z takimi pakietami będzie można spotkać głównie na jeleniogórskich osiedlach, gdzie problem pozostawionych psich odchodów jest największy, ale nie tylko. Funkcjonariusze będą prowadzić akcję na terenach parków (oczywiście w tych gdzie można z pieskiem wchodzić) oraz w tych częściach miasta gdzie wg mieszkańców problem jest największy – informuje rzecznik SM Artur Wilimek.

Takich pakietów Straż Miejska otrzymała 500. Zainteresowanie jest ogromne. Jak twierdzą właściciele czworonogów, jest to fajny gadżet, który można przypiąć do smyczy i mieć sprzęt do sprzątania przy sobie.

Straż Miejska prowadziła już wiele akcji informacyjnych na temat sprzątania po zwierzętach. Informacje najbardziej trafiają do dzieci i młodzieży szkolnej. Ale i wśród osób starszych strażnicy zauważają poprawę. Mieszkańcy chcą mieć czyste trawniki, chcą mieszkać czyściej i pilnują siebie nawzajem.

Po pierwszym dniu akcji można powiedzieć, że to działania trafione. Mieszkańcy są zaskoczeni, zadowoleni a ci, którzy usłyszeli o akcji od znajomego czy sąsiada pytają sami strażników o pakiety.

- Mamy nadzieję, że akcja i działania strażników miejskich spowodują, że mieszkańcy będą chętniej sprzątać po swoich zwierzętach – dodaje Artur Wilimek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (32) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group