Czwartek, 6 października
Imieniny: Artura, Brunona
Czytających: 7212
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Trwa akcja „Kaskadowy pomiar prędkości”

Piątek, 6 marca 2020, 10:15
Aktualizacja: Sobota, 7 marca 2020, 6:49
Autor: 112
Powiat: Trwa akcja „Kaskadowy pomiar prędkości”
Fot. Archiwum
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze prowadzą dzisiaj (6.03) w powiecie działania kontrolno–prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Celem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości na drogach.

Kontrole prowadzone są na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach przez patrole ustawione kolejno po sobie na określonym, często krótkim, odcinku drogi.

Zaplanowane działania mają m.in. charakter prewencyjny. Jednak kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać, muszą liczyć się z konsekwencjami.

Podczas działań policjanci przypomną uczestnikom ruchu jak ważna jest jazda z tzw. prędkością bezpieczną – taką, przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem. Na drodze, gdzie sytuacja jest bardzo często dynamiczna, mogą wystąpić okoliczności, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji. Nadmierna prędkość może być czynnikiem, który spowoduje, że nie opanujemy w porę prowadzonego pojazdu, co może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

Twoja reakcja na artykuł?

11
69%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
13%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
19%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group