Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 8019
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Trudny dojazd do SP 3

Sobota, 19 października 2019, 6:02
Aktualizacja: Wtorek, 22 października 2019, 6:26
Autor: WAC
Jelenia Góra: Trudny dojazd do SP 3
Fot. użyczone
Spore zamieszanie panuje w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 3 w Jeleniej Górze w związku z pracami ziemnymi prowadzonymi przy ul. Hirszfelda. Wielu rodziców dzieci uczęszczających do tej szkoły pyta, dlaczego ta inwestycja nie mogła być prowadzona podczas wakacji.

Do Szkoły Podstawowej nr 3 normalnie można dojechać od ulicy PCK lub Hirszfelda. W czasie trwających prac przy ul. Hirszfelda cały ruch odbywa się ulicą PCK, co zwłaszcza w okolicach godziny 8.00, gdy wielu rodziców podwozi swoje pociechy na lekcje, powoduje duże zamieszkanie.

Jak podaje rzecznik prasowy spółek miejskich Zbigniew Rzońca - roboty drogowe na ul. Hirszfelda prowadzone są przez firmę, wyłonioną w przetargu, na zlecenie spółki Wodnik.

W ramach inwestycji zostanie wymienionych około 100 metrów rur kanalizacyjnych – mówi Z. Rzońca. - Są one układane w głębokim wykopie, co wymaga specjalnych środków bezpieczeństwa. Taki, a nie inny termin prac wynika z przyjętego planu inwestycji i wydatkowania środków. Trudno zresztą, aby wszystkie inwestycje były prowadzone tylko latem. Trwające prace zakończą się na przełomie października i listopada.
Znak drogowy B1 (zakaz ruchu w obu kierunkach) zlokalizowany przy wjeździe do szkoły od ul. PCK z adnotacją „Nie dotyczy pracowników szkoły i zaopatrzenia” jest obowiązujący – informuje zastępca komendanta jeleniogórskiej Straży Miejskiej Jacek Winiarski. - Naruszenie zakazu wiąże się z odpowiedzialnością mandatową do 500 zł i obligatoryjnym nałożeniem na sprawcę pięciu punktów karnych. Organizacja ruchu w okolicach Szkoły Podstawowej nr 3 spełnia kryteria poprawności. Ulica PCK objęta jest ograniczeniem prędkości do 30 km/godz, w okolicach szkoły zlokalizowane są progi zwalniające. W odległości od około 100m od wjazdu do szkoły, kierowca może zatrzymać samochód w celu wysadzenia pasażerów. Część ruchu kołowego przebiegała ul. Hirszfelda. Remont tej ulicy spowodował, że cały ruch samochodów w okresie przed rozpoczęciem nauki w szkole realizowany jest po ulicy PCK. Kumulacja dużego natężenia ruchu pojazdów powoduje utratę płynności ruchu w okolicy szkoły (od godziny około 7:40 do godziny 8:00). Zjawisko powyższe generują osoby dowożące dzieci do szkoły. Po godzinie 8:00 oraz w dni świąteczne drożność ulicy PCK jest zadowalająca. Reasumując informuję, że problem powyższy został przekazany do Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska, Referatu Komunikacji Miejskiej i Zarządzania Ruchem w celu wypracowania rozwiązań organizacyjnych zwiększających płynność ruchu - dodaje Jacek Winiarski.

Twoja reakcja na artykuł?

14
44%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
6%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
6%
Złości
14
44%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (31) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group