Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 5985
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karkonosze: Trudne warunki na szlakach

Sobota, 30 stycznia 2021, 7:01
Autor: WAC
Karkonosze: Trudne warunki na szlakach
Fot. GOPR
Dużo pracy w związku z panującymi w górach zimowymi warunkami mają ratownicy z Grupy Karkonoskiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Tylko w ostatnich paru dniach karkonoscy ratownicy górscy interweniowali aż 10 razy. W związku z tym apelują, aby szykując się na wycieczkę w góry pamiętać o dokładnym zaplanowaniu trasy wycieczki, oszacowaniu przybliżonego czasu potrzebnego na przejście, żeby przed zapadnięciem zmroku być w bezpiecznym miejscu, sprawdzeniu raportów pogodowych, odpowiednim ubiorze, dostosowanym do potrzeb, naładowanym telefonie z wgraną aplikacją RATUNEK oraz numerami ratunkowymi i sprzęcie dodatkowym (raczki turystyczne, kije, mapa, gps, apteczka, latarka czołowa).

Wczoraj (29.01) w szczytowych partiach gór było - 9 stopni Celsjusza, a wiejący silnie wiatr powodował, że odczuwalna temperatura była niższa. Grubość pokrywy śniegu na szczycie Śnieżki wynosiła 91 cm, Na szlakach w górnych partiach Karkonoszy występuje śnieg przewiany, miejscami lód, w niższych partiach gór na szlakach możliwe są zaspy śnieżne.

Twoja reakcja na artykuł?

9
39%
Cieszy
2
9%
Hahaha
1
4%
Nudzi
3
13%
Smuci
5
22%
Złości
3
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group