Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 6284
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

KOWARY: Trudne 12 miesięcy nad Jedlicą

Wtorek, 12 stycznia 2010, 8:10
Aktualizacja: Środa, 13 stycznia 2010, 8:37
Autor: Ania
KOWARY: Trudne 12 miesięcy nad Jedlicą
Fot. Ania
Zamknięcie fabryki dywanów, niepokojące wskaźniki wzrostu przestępczości, lokalne konflikty z mniejszością romską z jednej strony, z drugiej – powodzenie w realizacji wielu programów. Wczoraj w Kowarach uroczyście podsumowano miniony rok.

W Kowarach z okazji Nowego Roku w sali rajców spotkali się samorządowcy, przedsiębiorcy, przedstawiciele stowarzyszeń oraz wiele innych osób związanych z gminą.

W mieście nad Jedlicą w 2009 roku udało się zrealizować wiele projektów m. in. „Transkarkonosze”. Brało w nim udział kilka miast, a jego celem był wzrost atrakcyjności turystycznej pogranicza polsko-czeskiego poprzez stworzenie jednolitego systemu oznakowania miast partnerskich. Na ten rok zaplanowane są kolejne przedsięwzięcia, związane np. z przebudową budynku B Urzędu Miasta , gdzie powstanie Centrum Integracji i Tradycji Miasta oraz wiele innych.

Ten rok był trudny dla wielu mieszkańców Kowar, zwłaszcza tych którzy do niedawna pracowali w Fabryce Dywanów. Niektórzy już znaleźli nowe miejsca pracy, inni jeszcze szukają. W minionych 12 miesiącach pogłębiło się uprzedzenie do Romów mieszkających w Kowarach. Wszystko za sprawą pokaźnego wsparcia finansowego mniejszości etnicznej udzielonego dzięki programom unijnym i rządowym.

Kowary czeka jeszcze długa droga zanim staną się miastem turystycznym. Szanse na rozwój jednak są, bo w Kowarach działa wiele organizacji pozarządowych, a ich członkowie chętnie podejmują się działań na rzecz miasta. Chętnie współpracują z Urzędem Miasta i tworzą nowe przedsięwzięcia, jak chociażby Liga Sań Rogatych, która ruszyła w tym roku. Dużo nadziei jest związanych z powstającą obecnie Stacją Sportów Zimowych i Paralotniarstwa oraz kowarską wyspą, mającą odzyskać dawny blask.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1205
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group