Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny
Czytających: 3292
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Trudna droga po bilet na Euro 2008

Środa, 23 stycznia 2008, 8:59
Aktualizacja: 9:04
Autor: ROB
REGION: Trudna droga po bilet na Euro 2008
Fot. Archiwum Huberta Papaja
Niespełna 22 tysiące biletów otrzymał Polski Związek Piłki Nożnej na mecze Polski w finałach Euro 2008. To mało, bo chętnych do obejrzenia spotkań biało–czerwonych jest... 30 razy tyle!

Kto planuje wyjazd na boiska Austrii i Szwajcarii, musi mieć stalowe nerwy i sporo szczęścia. Biletów jest jak na lekarstwo. PZPN oszacował, że o wejściówki w Polsce będzie ubiegać się ok. 600 tysięcy osób.
Jeśli do tego dodać, że z niecałych 22 tysięcy (dokładnie 21 742), prawie 2/3 powędruje w ręce sponsorów i działaczy piłkarskich, jak chce PZPN, do rozlosowania wśród „szeregowych” kibiców będzie jedynie 7 tysięcy wejściówek.

Jak zamówić bilet? Trzeba zarejestrować się na portalu kupbilet.pl i złożyć zamówienie. Rejestracja będzie czynna od 16 do 29 lutego. Następnie odbędzie się losowanie (7 marca). Szczęśliwcy, którzy otrzymają bilet, bedą musieli za niego zapłacić do 20 marca. W przeciwnym razie, wejściówki zostaną przyznane komuś innemu (najprawdopodobniej będzie utworzona lista rezerwowa).

Ceny biletów na mecze grupowe z udziałem Polski to od 162 do 396 złotych.
Do 29 lutego będzie można też zamawiać tzw. bilety warunkowe, na mecze ćwierćfinału, półfinału i finału. Te są niestety droższe (od 216 złotych). Te bilety będą ważne w przypadku awansu Polski do tych szczebli rozgrywek. Jeśli biało–czerwoni odpadną wcześniej, pieniądze za bilety warunkowe zostaną zwrócone.

Jest też nikła szansa, że kilka osób z Jeleniej Góry otrzyma wejściówki z puli dla działaczy. – Nie wiemy jeszcze, jak zostanie przeprowadzona dystrybucja, ani też, ile biletów otrzymamy – mówi Andrzej Kowal, prezes Okręgowego Związku Piłki Nożnejw Jeleniej Górze. – Podejrzewam, że będzie podobnie, jak w przypadku biletów na mistrzostwa świata w Niemczech. Wtedy dolnośląski związek otrzymał określoną pulę. Bilety otrzymali najaktywniejsi działacze związku, według specjalnej listy, a pozostałe zostały rozlosowane wśród klubów sportowych z Dolnego Śląska. Tych klubów jest ok. 700.

– Dokładne zasady zamawiania i zakupu biletów zostaną podane w „Regulaminie sprzedaży biletów na Euro 2008”, który zostanie zatwierdzony przez zarząd PZPN 9 lutego 2008 roku – czytamy na oficjalnej stronie internetowej związku.

Drugim sposobem na otrzymanie biletu jest zamówienie go poprzez firmę zajmującą się dystrybucją (np. euroticketshop.com, worldticketshop.com). Tutaj mamy pewność, że bilet otrzymamy na 100 procent. Problem, że wejściówki zamówione tą drogą są znacznie droższe od tych rozprowadzanych przez PZPN (najtańszy na mecz z Chorwacją – ok. 450 euro).
– Niewykluczone też, że UEFA przed samymi zawodami rozlosuje bilety, które nie zostały sprzedane – dowiedzieliśmy się w PZPN.

Wierni kibice i tak mają swoje sposoby. – Na pewno powalczymy o bilet – mówi Hubert Papaj, który oglądał też mecze mistrzostw świata w Niemczech. – Do losowania zarejestruję się ja, mój brat, namówimy też znajomych. A jeśli się nie uda? – Mam rodzinę w Austrii. Pojedziemy tam i będziemy próbować kupić bilet na miejscu – mówi Hubert Papaj.

Mecze Polaków
8 VI – Klagenfurt: Niemcy – Polska
12 VI – Wiedeń: Austria – Polska
16 VI – Klagenfurt: Polska – Chorwacja

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group