Sobota, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 5534
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Truchcikiem przez Unię Europejską

Wtorek, 20 kwietnia 2010, 15:48
Aktualizacja: 15:54
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Truchcikiem przez Unię Europejską
Fot. TEJO
Fan biegania a zarazem śmiałek, który postanowił przebiec w ciągu roku 25 tysięcy kilometrów i odwiedzić kilka stolic państw członkowskich UE zatrzymał się dziś na kilkanaście minut przed Szkołą Podstawą nr 11 w Jeleniej Górze.

Francuz Serge Girard, bo o nim mowa, realizuje karkołomny plan biegu z Paryża do… Paryża, ale trasą, która liczy 600 odległości maratonu, czyli 25 tysięcy kilometrów. Biegacz założył, że ten dystans przebiegnie w ciągu 365 dni i bez odpoczynku.

Przy SP nr 11 spotkał się z uczniami szkoły i dziennikarzami. Podkreślił, że jego wyczyn ma wymiar symboliczny i chciałby nim zwrócić uwagę na jedność Unii Europejskiej, a przede wszystkim podkreślić swoją więź z najmłodszymi. Serge Girard zdradził też dietę biegacza, której bardzo ściśle musi przestrzegać. Wypija osiem litrów płynów dziennie, co osiem kilometrów przystaje, aby coś zjeść: głównie makarony i produkty z dużą ilością węglowodanów. Przygotował ponad 30 par butów, które wymienia w miarę zużycia.

Biegaczowi, który wczoraj dobiegł do Szklarskiej Poręby, towarzyszy najbliższa rodzina i ekipa techniczna w dwóch autach. Po krótkiej sesji zdjęciowej – ulicami Zabobrza – Serge Girard – ruszył dalej – w kierunku Wrocławia. Przed śmiałkiem jeszcze około pięciu miesięcy codziennego truchciku. Aż do Paryża.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1391
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group