Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Sobota, 15 listopada
Imieniny: Alberta, Leopolda
Czytających: 13781
Zalogowanych: 86
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: „Trójka” z kompleksem lekkoatletycznym

Wtorek, 23 lipca 2013, 7:11
Aktualizacja: 16:17
Autor: Angela
Wielofunkcyjne boisko o wymiarach 22x44 m oraz bieżnia i rozbieg do skoku w dal, a także plac do pchnięcia kulą powstaną przy Szkole Podstawowej nr 3 przy ul. PCK w Jeleniej Górze.

Obecnie miasto podpisało umowę z wykonawcą, firmą Bellsport z Bytomia. Spośród czterech firm zgłoszonych do przetargu, oferta Bellsportu w kwocie 879 tys. zł okazała się najniższa.

W ramach inwestycji powstanie 4-torowa okólna bieżnia lekkoatletyczna o obwodzie 200 metrów z bieżnią 6-torową prostą do 60-metrowego sprintu. Wybudowane zostaną też: skocznia w dal z rozbiegiem, rzutnia do pchnięcia kulą oraz boisko wielofunkcyjne o wymiarach 22x44 m. Całość zostanie oświetlona i zmonitorowana. Do zadań wykonawcy będzie też należało kupno sprzętu lekkoatletycznego.

Inwestycja jest realizowana w ramach rządowego programu „Dolny Śląsk dla królowej sportu”. Ma być gotowa do 25.10.2013r.

Sonda

Czy bierzesz udział w zrzutkach, zbiórkach i innych formach finansowej pomocy?

Oddanych
głosów
549
Tak, kilka razy w miesiącu
7%
Tak, ale raz na parę miesięcy
27%
Tak, ale wspieram tylko potrzebujących z regionu
6%
Tak, ale wspieram potrzebujących w inny sposób
11%
Nie biorę udziału w takich akcjach
49%
 
Głos ulicy
Za Polskę oczywiście walczyłbym
 
Warto wiedzieć
Pod tym względem Bałtyk to fenomen
Rozmowy Jelonki
Julia przed swoim najważniejszym do tej pory startem w szachowej karierze – Olimpiadzie w Kazachstanie
 
112
Narkotyki ukryte w podłodze ciężarówki
 
Aktualności
Mobilne płuca pokazują prawdę o smogu
 
Aktualności
Jelenia Góra uhonorowała Alinę Obidniak
 
Aktualności
Idzie zima, nawet 20 stopni mniej
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group