Niedziela, 5 lutego
Imieniny: Adelajdy, Agaty
Czytających: 7900
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: „Trójka” będzie miała nowe boisko

Wtorek, 19 lutego 2013, 9:12
Aktualizacja: 12:09
Autor: Angela
– Czekamy na to boisko, jak na zbawienie, bo nasze obecne jest niebezpieczne – mówi Krystyna Piątkowska, wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Jeleniej Górze, przy której jeszcze w tym roku powstanie: bieżnia lekkoatletyczna i do sprintu, skocznia w dal oraz boisko wielofunkcyjne. W ostatnim czasie miasto otrzymało z Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego ponad trzysta tysięcy złotych dotacji na ten cel. Cała inwestycja będzie kosztowała około 765 tys. zł.

O pieniądze na kolejne boisko sportowe przy jeleniogórskich szkołach miasto wystąpiło do Urzędu Marszałkowskiego w grudniu minionego roku, w ramach projektu „Budowa Urządzeń Lekkoatletycznych „Dolny Śląsk dla Królowej Sportu w 2013 roku” przy Szkole Podstawowej nr 3 przy ul. PCK w Jeleniej Górze. W efekcie powstanie bieżnia lekkoatletyczna czterotorowa z nawierzchnią syntetyczną, bieżnia do sprintu sześciotorowa o długości 100 m i skocznia w dal o wymiarach 2,75 x10 m z rozbiegiem o długości 40 m z nawierzchnią syntetyczną. Zagospodarowana zostanie też płyta wewnątrz bieżni, gdzie powstanie boisko wielofunkcyjne o wymiarach 44x22 m ze „sztucznej trawy” oraz koło do pchnięcia kulą. Całość będzie ogrodzona.

- „Trójka” to jedna z dwóch szkół, które jeszcze nie mają boisk sportowych, ale dzięki decyzji Urzędu Marszałkowskiego już w tym roku się to zmieni – mówił Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry. – Bez boiska zostanie nam tylko najmniejsza ze szkół „Piątka”, ale trwają przymiarki i rozpoznanie możliwości, by i tam powstały urządzenia dla dzieci – dodał prezydent.

Radości z tej inwestycji nie kryje dyrekcja szkoły. Nowe boisko będzie postawieniem kropki nad „i” w kwestii obiektów sportowych.

- Czekamy na tą inwestycję jak na zbawienie. Nasze obecne boisko ma ponad 30 lat – mówi wicedyrektor „Trójki” Krystyna Piątkowska. – Jest ono niebezpieczne, bo ma popękaną nawierzchnię, zniszczoną przez korzenie drzew, które rozsadziły asfalt. Nowy obiekt będzie uzupełnieniem naszej bazy. Mamy piękny plac zabaw, wybudowany w ramach rządowego programu Radosna Szkoła, dwa małe boiska do piłki koszykowej i siatkowej oraz ogrodzenie. Cieszymy się wszyscy z tej inwestycji i nie możemy się już doczekać jej realizacji, bo podniesie ona jakość edukacji sportowej, ale i zwiększy bezpieczeństwo naszych dzieci – dodaje wicedyrektor.

W Jeleniej Górze poza boiskami sportowymi przy niemal wszystkich placówkach, funkcjonują też trzy „Orliki” czyli zespoły boisk wielofunkcyjnych, w tym przy: „Trzynastce”, Szkole Podstawowej nr 6 oraz przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych przy al. Jana Pawła II.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
148
Coraz lepiej
25%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
39%
Nie najlepiej
14%
Wciąż fatalnie
22%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group