Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 6771
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Trochę więcej o czeskiej fotografii – jutro

Czwartek, 29 stycznia 2015, 13:55
Aktualizacja: 17:37
Autor: Org
Jelenia Góra: Trochę więcej o czeskiej fotografii – jutro
Fot. Archiwum Organizatora
Stowarzyszenie Jeleniogórska Strefa Fotografii zaprasza jutro (30.01) o godz. 17.00 do Książnicy Karkonoskiej w Jeleniej Górze na kolejne spotkanie. Tym razem gościem będzie praski fotograf Jaroslav Beneš.

Będzie to spotkanie z jednym z bardziej znanych czeskich artystów fotografików, który jest aktywny twórczo od końca lat 60. i stale odgrywa znaczącą rolę w fotografii czeskiej. Jego prace od 1980 roku zaistniały w postaci ponad 35. wystaw indywidualnych i znajdują się w kolekcjach wielu muzeów oraz znaczących galerii na całym świecie (m.in. w Polsce, Francji, USA, Japonii i oczywiście w Czechach). Był dwukrotnie stypendystą francuskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych za fotografowanie Paryża. Okazjonalnie zajmuje się również dydaktyką i wykładami o fotografii.

Podczas spotkania, oprócz prezentacji prac fotograficznych Jaroslava Beneša, zaplanowano rozmowę o jego twórczości, o elitarnej grupie twórczej "Czeski Drzewak", której był jednym z pomysłodawców i założycieli, jak również o aktywności fotograficznej kilku wybranych czeskich artystów, a także o wpływie Josefa Sudka - legendarnego praskiego fotografa - na czeskich twórców. Będzie również o swoistym fenomenie funkcjonowania czeskiej fotografii artystycznej w świecie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group