Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 3745
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Trio Wośko/Tranberg/Kądziela w ODK

Piątek, 26 września 2014, 8:25
Aktualizacja: 8:27
Autor: Manu
Jelenia Góra: Trio Wośko/Tranberg/Kądziela w ODK
Fot. ODK
W środę (1 października) o godz. 19.00 w Kawiarni “Muza” Osiedlowego Domu Kultury na Zabobrzu, w ramach cyklu “Jazz w ODK”, wystąpi Trio Wośko/Tranberg/Kądziela w składzie: Marek Kądziela – gitara, Kasper Tranberg – trąbka oraz Radek Wośko – perkusja. Wstęp wolny.

Formacja Wośko/Tranberg/Kądziela powstała w twórczym środowisku Odense, jako odpowiedź na wyzwania rzucane przez współczesny świat i sztukę. Poszukiwanie metod szczerej ekspresji i komunikacji na bazie przejrzystych kompozycji zaowocowało nowoczesną muzyką improwizowaną, intuicyjną, która kontynuuje najlepsze tradycje we współczesnym europejskim jazzie. Trio jest nową jakością na duńskiej i europejskiej scenie jazzowej – informują organizatorzy.

Marek Kądziela – gitarzysta jazzowy, kompozytor, muzyk. Absolwent The Carl Nielsen Academy of Music Odense w Danii. Zwycięzca licznych konkursów, m.in. Nocy Blusowej w Rawie Mazowieckiej w 2000 r., mistrzowskiego konkursu gitarzystów jazzowych Guitar City w 2007 r. Uhonorowany nagrodą dla największej osobowości muzycznej konkursu “Bielska Zadymka Jazzowa”, a także jako student The Carl Nielsen Academy of Music szwajcarsko-duńskim stypendium “Fundation Idella”.

Kasper Tranberg jest jednym z najpopoularniejszych trębaczy w Danii. Grał i nagrywał z wieloma duńskimi I zagranicznymi sławami, m.in. z Yusef Leteefem czy Davidem Liebmanem. Jego brzmienie charakteryzuje mocny dźwięk i ciągłe rozszerzanie granic dynamicznych.

Radek Wośko – perkusista, kompozytor, aranżer, autor tekstów. Studiował jazz na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, na Wydziale Jazzu The Academy of Music & Dramatic Arts, Southern Denmark w Odense. Aktywnie zaangażowany w wiele projektów muzycznych, koncertuje z własnym projektem Entropy. Współpracował z Teatrem Polskim w Szczecinie oraz z takimi artystami jak: Mario Cordina, Mirosław Czyżykiewicz, Piotr Machalica, Andrzej Poniedzielski, Anna Szałapak, Stanisław Tym czy Piotr Wojtasik, koncertując w Polsce, Czechach, Danii, Niemczech oraz Wielkiej Brytanii.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group