Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 5984
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Trening śmigłowcowy na Górze Szybowcowej

Środa, 1 października 2014, 11:45
Aktualizacja: 11:48
Autor: Mea
Jelenia Góra: Trening śmigłowcowy na Górze Szybowcowej
Fot. Adam Kuliński
– 40. ratowników z górskich ochotniczych grup ratunkowych z całej Polski oraz 13. pilotów z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego we Wrocławiu ćwiczy działania ratownicze na linach ze śmigłowca w okolicach Góry Szybowcowej – powiedział Sławomir Czubak, naczelnik Grupy Karkonoskiej. Trening potrwa do czwartku.

W szkoleniu biorą udział goprowcy z grup: Karkonoskiej, Beskidzkiej i Podhalańskiej.

– Z Karkonoszy jest 25. naszych ratowników. Weryfikowana jest ich wiedza dotycząca działań ratowniczych w górach. Do tej pory musieli docierać do poszkodowanych pieszo i znosić ich do miejsca, gdzie mógłby wylądować helikopter. Teraz dzięki eurocopterowi, czyli lekkiemu śmigłowcowi wielozadaniowemu możemy poszkodowanych ewakuować za pomocą lin. Tym samym LPR może dotrzeć śmigłowcem w wyższe partie gór – mówił Sławomir Czubak.

Treningi są bardzo intensywne, trwają od poniedziałku (29.09.) przez cztery dni, od godz. 7.00 do 17.00 na terenie Rudaw Janowickich i Gór Kaczawskich.

- Ratownicy i piloci ćwiczą współpracę, która jest bardzo ważna w trudnych warunkach górskich – podkreślał Sławomir Czubak.

Filmik autorstwa StrimeoTV:

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group