Niedziela, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 12917
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Transwestyta na pamiątkę z Karkonoszy

Czwartek, 14 września 2006, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 14 września 2006, 15:41
Autor: rylit
Jelenia Góra: Transwestyta na pamiątkę z Karkonoszy
Fot. Marek Tkacz, rylit
Najpierw oficjalny wersnisaż, potem – mniej konwencjonalny występ dwumetrowej Glorii Viagry, osoby o płci nieokreślonej. Tak przebiegało środowe otwarcie ekspozycji zaproponowane przez Biuro Wystaw Artystycznych.

Galeria BWA gościła w środę niespotykaną liczbę fotografików i ludzi związanych z fotografią, a to za sprawą wernisażu wystawy „Pamiątka z Karkonoszy” Fotografia-Nowe Media.

Na wystawie zaprezentowano fotografie i przedsięwzięcia artystyczne związane z Karkonoszami. Pokazano zdjęć 36 artystów z całej Polski, eksperymenty fotograficzne prezentacje multimedialne.

Oprócz zwykłych fotografii można było zobaczyć fotografię przetworzoną komputerowo oraz podziwiać filmy związane artystycznie z Karkonoszami. Była prezentacja audio „Głos gór” zarejestrowanej w ciągu 24 godzin na Śnieżce. Została nagrana na płytę CD i jest dołączona do katalogu wystawy.

Przez sale wystawowe przewinęło się bardzo wielu znanych w Polsce i w rejonie fotografików. Nie sposób ich wszystkich wymienić, jak nie sposób wymienić ludzi z kręgów fotograficznych, kulturalnych i samorządowych.
Wystawę otworzyła i przywitała wszystkich gości dyrektor BWA Janina Hobgarska.

Drugą częścią wernisażu był występ budzącego niemałe kontrowersje transwestyty z Berlina, Glorii Viagry w pobliskim klubie „Atrapa”
Prawdziwą sensacje budziło wspólne przejście gości wernisażu wraz z mierzącą około dwa metry postacią odzianą w wyzywający damski strój przez plac Ratuszowy do „Atrapy”.
Zebrani goście w klubie przyjęli go (ją) prawie owacyjnie.

Wystawa w salach BWA będzie czynna do 17 września.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group