Sobota, 3 czerwca
Imieniny: Leszka, Tamary
Czytających: 5386
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Transgresja w Muzeum Karkonoskim

Poniedziałek, 27 grudnia 2021, 7:40
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Transgresja w Muzeum Karkonoskim
Fot. Przemek Kaczałko
Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze zachęca do odwiedzenia wystawy w ramach e-Glass Festivalu. Część prac została wykonana w hucie jeleniogórskiej placówki przy ul. Matejki.

"Transgresje. Nowoczesność i Tradycja Szkła Artystycznego Grupy Wyszehradzkiej. Dolnośląskie Warsztaty i Sympozjum" to unikatowe przedsięwzięcie w skali kraju i transeuropejskich kontaktów z zakresu sztuki szkła na płaszczyźnie edukacyjnej, twórczej i wymiany nowych technologii artystycznych oraz kultywowania regionalnego dziedzictwa kulturalnego. Wydarzenie zrealizowane zostało w ramach e-Glass Festival. Przewodnim tematem tegorocznych działań były poszukiwania zbieżności i rozbieżności między tradycyjnym rozumieniem i realizacją sztuki a nowoczesnymi działaniami z zakresu szkła artystycznego i użytkowego. W tym roku program zrealizowany został przy udziale artystów reprezentujących 3 kraje Grupy Wyszehradzkiej: Polskę, Czechy i Słowację - podkreślają organizatorzy.

Prace powstały podczas sympozjum i pleneru szklarskiego. Corocznie finałem tego wydarzenia są wystawy w naszym muzeum oraz w Krośnie - powiedziała Edyta Patro, kierowniczka Działu Szkła Artystycznego w Muzeum Karkonoskim. - Wystawa jest do końca roku, ale nasza współpraca z Ośrodkiem Kultury i Sztuki we Wrocławiu trwa już bardzo długo i przedłużamy ją nawet do końca stycznia, więc można jeszcze ją zobaczyć - powiedziała E. Patro, która podkreśliła, że część prac zostało wyprodukowanych w lipcu w Laboratorium Szkła w Muzeum Karkonoskim.

Twoja reakcja na artykuł?

4
80%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
20%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group