Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 7592
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Transgraniczny projekt sześciu krajów

Wiadomości: Region
Piątek, 24 sierpnia 2012, 10:46
Aktualizacja: 10:47
Autor: Mea
Jeleniogórskie Starostwo Powiatowe przygotowuje się do projektu z programu „Europa obywatelek i obywateli”, w którym wezmą udział powiaty z Polski, Niemiec, Czech, Belgii, Holandii i Francji. – Już pół roku pracujemy nad tym wnioskiem, bo taka współpraca wymaga precyzyjnej koordynacji, by postawione zadania zostały w pełni zrealizowane – mówił Wiesław Dzierzba, dyrektor Wydziału Promocji, Turystyki i Sportu Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze.

- Chcemy pokazać jak efektywna może być współpraca między regionami z różnych państw Unii Europejskiej. We wrześniu zostanie już złożony konkretny wniosek, w którym strona polska, czyli przedstawiciele jeleniogórskiego Starostwa Powiatowego zadeklarowali cztery zadania na lata 2013-2014 - powiedział Jarosław Hajndrych z Wydziału Promocji, Turystyki i Sportu Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze.

Jednym z zadań będzie porównanie systemów edukacji pod kontem różnych problemów np. malejącej liczby szkół zawodowych, przez co brakuje fachowców w konkretnych zawodach. Warto podkreślić, że pozostałe kraje mają podobny problem z wykształceniem młodzieży. Kolejnym zadaniem jest porównanie systemu informacji turystycznych, czyli sprawdzenie w jaki sposób prowadzi się marketing regionalny w poszczególnych krajach.

Koordynatorami projektu będą powiaty: jeleniogórski oraz Aachen, które od lat ściśle ze sobą współpracują. Każdy z sześciu krajów będzie mógł jednak zgłosić własne zadania do zrealizowania.

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group