Wtorek, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 7725
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Tramwajami w Jeleniej Górze? Od deklaracji do rzeczywistości

Niedziela, 23 stycznia 2011, 8:14
Aktualizacja: Poniedziałek, 24 stycznia 2011, 8:13
Autor: RED
JELENIA GÓRA: Tramwajami w Jeleniej Górze? Od deklaracji do rzeczywistości
Fot. Archiwum/Materiały M. Zawiły
Jeleniogórscy samorządowcy rozpoczęli rozmowy z przedstawicielami Polskich Kolei Państwowych na temat niezbędnych działań, zmierzających do uruchomienia tramwaju miejskiego.

Jak przypomina Cezary Wiklik, doradca medialny prezydenta miasta, w okresie kampanii wyborczej obecny prezydent Marcin Zawiła podjął tę sprawę, wskazując na przebudowę infrastruktury wzdłuż linii kolejowej biegnącej od Zabobrza, przez okolice Centrum i dalej do Cieplic, Sobieszowa oraz do Szklarskiej Poręby. Miałoby to ułatwić uruchomienie szynobusu łączącego poszczególne dzielnice naszego miasta.

Omawiane są sprawy wstępne, w tym wykorzystanie istniejących obiektów dworcowych (Jelenia Góra – Zachodnia, Cieplice, Sobieszów), a także budowa innych przystanków (m.in. w bezpośredniej bliskości kościoła garnizonowego, między dworcem Cieplice, a przystankiem Orle, i in.).

Taka komunikacja byłaby dla wielu mieszkańców miasta, pracujących w okolicach Zabobrza, a mieszkających w Sobieszowie (lub odwrotnie) realną alternatywą dla podróży własnym samochodem, czy komunikacją MZK. Co tak samo ważne – w przypadku przedłużenia tej linii do Szklarskiej Poręby – mogłaby się stać elementem ożywienia ruchu turystycznego na linii Szklarska Poręba – Jelenia Góra.

Przy zakładanej wspólnej promocji imprez, organizowanych w różnych miejscowościach Powiatu Jeleniogórskiego ułatwiłoby to przemieszczanie się większych grup podróżnych. Jak zapowiada C. Wiklik, wszelkie szczegółowe problemy, wynikające z tego planu będą omawiane drobiazgowo i sukcesywnie z udziałem poszczególnych służb PKP.

Tramwaje do centrum nie wrócą na pewno, ale na obrzeża miasta? Nie jest to wykluczone

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (100) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group