Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Czwartek, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 14866
Zalogowanych: 84
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Podgórzyn: Tramwaj do naprawy

Sobota, 25 kwietnia 2020, 9:10
Aktualizacja: Wtorek, 28 kwietnia 2020, 11:07
Autor: WAC
Podgórzyn: Tramwaj do naprawy
Fot. UG Podgórzyn
Samorząd Podgórzyna deklaruje naprawę uszkodzonego przez wandali zabytkowego tramwaju, stojącego od wielu lat na dawnej pętli w Podgórzynie.

Wóz został kilka dni temu zdemolowany przez dwóch młodych mężczyzn. Wandale wybili szyby w pojeździe i uszkodzili dach. Sprawcy zostali ujęci na gorącym uczynku. Za zniszczenie mienia grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Uszkodzony tramwaj został zabezpieczony przez dalszą dewastacją – mówi zastępca wójta gminy Podgórzyn Tomasz Szewczyk. - Teraz czekamy na oszacowanie strat przez rzeczoznawcę. Po wycenie przystąpimy do naprawy uszkodzeń.

Historia komunikacji tramwajowej w Podgórzynie sięga początku XX wieku. W 1911 roku przedłużono linię tramwajową z Cieplic do Podgórzyna, a w 1914 roku przedłużono ją do Podgórzyna Górnego. Linia ta była wykorzystywana nie tylko przez okolicznych mieszkańców, ale także przez kuracjuszy odwiedzających Uzdrowisko Cieplice i turystów czy narciarzy. Linia przestała funkcjonować w 1964 roku. Wtedy została zastąpiona autobusem MZK nr 4.

Zabytkowy tramwaj, który był pamiątką po tej linii stanął na dawnej pętli kilkanaście lat temu staraniem Henryka Magonia. Kilka lat temu wóz został odnowiony ze środków z funduszu sołeckiego Podgórzyna.

Twoja reakcja na artykuł?

11
22%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
4%
Nudzi
4
8%
Smuci
8
16%
Złości
24
49%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Puste kościoły, mniej księży... Niedzielne msze raz w miesiącu?

Oddanych
głosów
939
Dobry pomysł
50%
To jest niedopuszczalne
32%
Nie mam zdania
18%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Co zmieni polska bomba atomowa?
Rozmowy Jelonki
Rezonans dla węża domowego już możliwy
 
112
Wypadek na Konstytucji 3 Maja
 
Czechy
Za naszą południową granicą naprawdę jest co zwiedzać
 
Sudeckie hotele i schroniska PTTK
Jednodniowa „ucieczka” w Góry Suche. Z Jeleniej Góry do „Andrzejówki”
 
Aktualności
Powiat po audycie drogi 366
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group