Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 9791
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Tragifarsa “Związek otwarty” w Kaprysie

Piątek, 12 czerwca 2015, 7:56
Aktualizacja: 7:58
Autor: Manu
Szklarska Poręba: Tragifarsa “Związek otwarty” w Kaprysie
Fot. Organizator
W piątek (20.06) o godz. 18.30 w Restauracji “Kaprys” w Szklarskiej Porębie (przy ul. Jedności Narodowej 12) wystawiony będzie spektakl “Związek otwarty” autorstwa włoskiego dramaturga Fo Dario i jego żony aktorki Francy Rame w wykonaniu Teatru Scena Poczekalnia w Kaliszu. Bilety: 35 zł (do nabycia w “Kaprysie”; tel. 793–117–170).

- Jest to przewrotne kompendium wiedzy o wieloletnim małżeństwie - czytamy w informacji. –To tragifarsa dotykająca esencji męskiego i kobiecego pojmowania erotyzmu, seksu i istoty związku. Dramat bliski jest stylistyce commedii dell'arte, daje aktorom wiele możliwości ekspresji i improwizacji, powoduje żywy kontakt z publicznością.

Bohaterami sztuki są mąż (w tej roli Robert Latusek) i żona Antonina (Izabela Noszczyk), małżeństwo w średnim wieku przeżywające długotrwały kryzys. Mąż nałogowo wdaje się w kolejne romanse, o czym bezceremonialnie i ze szczegółami informuje żonę. Jako zwolennik „związku otwartego” nie widzi w tym nic złego. Żona coraz częściej miewa silne nerwice, których efektem są dzikie awantury i nieudane próby samobójcze. Na koniec udaje się jej zdobyć adoratora, pod jego wpływem zaczyna zauważać coraz więcej wad u małżonka. Ten zaś, widząc przemianę żony, nie jest w stanie ukryć zazdrości.

Reżyseria: Atomowy Profesor, czyli Izabela Noszczyk, Robert Latusek i Sebastian Nowicki, opracowanie muzyczne: Damian Neogenn–Lindner, ruch sceniczny: Witold Jurewicz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group