• Niedziela, 20 października 2019
  • Godz. 2:31
  • Imieniny: Ireny, Kleopatry
  • Czytających: 3675
  • Zalogowanych: 4
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Tragiczny wypadek w Maciejowej – 3–letnia dziewczynka nie żyje. Aktualizacja

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 3 stycznia 2014, 19:06
Aktualizacja: Sobota, 4 stycznia 2014, 14:36
Autor: Angela
Fot. Angela
Po czołowym zderzeniu w Maciejowej renault clio z renault megane sześć osób trafiło do szpitala, a droga do Wrocławia była wczoraj (3.01.) od godz. 17.30 do godz. 20.30 była całkowicie zablokowana. Jak się dzisiaj (4.01.) dowiedzieliśmy, wypadku niestety nie przeżyła 3–letnia dziewczynka.

Ze wstępnych informacji wynika, że kierowca renault clio z Jeleniej Góry jechał od strony Wrocławia, a renault megane z powiatu jaworskiego jechał od Jeleniej Góry w stronę Wrocławia.

- Według relacji świadków, kierowca renault clio jadący z Wrocławia do Jeleniej Góry wpadł w poślizg, zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do czołowego zderzenia – mówi mł.asp. Marcin Włoszczyński z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. – Wszystkie osoby uczestniczące w zdarzeniu trafiły do szpitala z obrażeniami, czyli dwie osoby dorosłe i dwoje dzieci (w wieku 3 i 6 lat) z renault megane oraz jedna osoba dorosła i nastolatka z renault clio. Kierujący renault megane był zakleszczony w aucie. Z pomocą sprzętu hydraulicznego wyciągnęli go strażacy – dodaje funkcjonariusz drogówki.

Wszystkie osoby uczestniczące w wypadku były przytomne poza trzyletnią dziewczynką, którą
reanimowano na miejscu.

- Obecnie ustalamy wszystkie okoliczności tego zdarzenia - mówi podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Jak mówił asp. Adam Rzadkowski, dowódca działań z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze, akcja wydobycia mężczyzny z zakleszczonego pojazdu była bardzo trudna. W akcji udział wzięły trzy zastępy Straży Pożarnej z Jeleniej Góry i jedna jednostka ochotniczej straży pożarnej. Poszkodowanych do szpitala przetransportowały trzy karetki pogotowia, który dwukrotnie musiały przyjechać na miejsce. Na naszym terenie nie ma bowiem odpowiedniej liczby potrzebnego sprzętu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group