Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 7731
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Tragedia na oczach jeleniogórskich podróżnych

Sobota, 28 sierpnia 2010, 17:11
Aktualizacja: Niedziela, 29 sierpnia 2010, 7:54
Autor: KO
REGION: Tragedia na oczach jeleniogórskich podróżnych
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Pociąg Tanich Linii Kolejowych relacji Jelenia Góra–Gdynia zabił wczoraj późnym wieczorem dwóch mężczyzn przechodzących przez torowisko w Żarowie w powiecie świdnickim. Przez prawie trzy godziny podróżni stali i patrzyli na czynności pogotowia, straży pożarnej, policji i prokuratury.

Tuż przed godz. 23 w piątek doszło do dramatycznego i tragicznego w skutkach zdarzenia na przejeździe kolejowym w Żarowie. Dwaj mężczyźni wpadli pod jadący z niewielką prędkością pociąg. Jeden z nich zmarł w karetce, drugi zaraz po przewiezieniu do szpitala. Na torach z nieustalonych jeszcze przyczyn znaleźli się dwaj mężczyźni po czterdziestce. Pociąg uderzył w nich. Jednemu obciął nogi, drugiego potrącił. Maszynista wyhamował, a pasażerowie rzucili się, aby udzielić rannym pomocy. Ratowniczka medyczna jadąca z dziećmi na kolonię nad morze opatrywała jednego z mężczyzn.

- Nogę tego mężczyzny znalazłem dwadzieścia metrów od miejsca, w którym doszło do zdarzenia – powiedział nam podróżny z Wrocławia.

Pogotowie zabrało poszkodowanych do świdnickiego szpitala Latawiec. Niestety – jeden z nich zmarł w karetce, drugi zaraz po przyjeździe do szpitala. Przyczyną śmierci prawdopodobnie były obrażenia wielonarządowe, ale dokładne przyczyny zgonów wyjaśni sekcja zwłok.

Więcej na temat wypadku – fotogaleria i film z miejsca tragedii: tutaj.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
661
Tak
28%
Nie
65%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group