Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 7478
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Tragedia na drodze podczas ucieczki

Wtorek, 21 października 2014, 9:10
Aktualizacja: Środa, 22 października 2014, 8:32
Autor: Angela
Region: Tragedia na drodze podczas ucieczki
Fot. KPP Świdnica
Życiem przypłacił ucieczkę ze Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego w Szklarskiej Porębie 16–letni wychowanek. Wraz z 17–letnim kolegą ukradli samochód i ruszyli nim w kierunku Wrocławia. Kiedy po zgłoszeniu o dziwnej jeździe hondy, strzegomscy policjanci próbowali zatrzymać pojazd, nastolatkowie za wszelką cenę próbowali uciec. Kierujący 17–latek stracił jednak panowanie nad autem, wpadł do rowu i uderzył w betonowy przepust drogowy.

Obecnie policja i prokuratura ustalają szczegóły i okoliczności tej tragedii. Ze wstępnych informacji wynika, że nastolatkowie (z okolic Wrocławia) uciekli z ośrodka przed godz. 16.00.

- O godz. 16.25 dyżurny KP w Strzegomiu otrzymał zgłoszenie od kierujących, że drogą krajową nr 5 w kierunku Wrocławia jedzie honda, która wykonuje dziwne manewry na drodze – relacjonuje nadkom. Andrzej Dobies, komendant Komisariatu Policji w Strzegomiu. – Policjanci postanowili go zatrzymać. Ustawili się na skrzyżowaniu K-5 z miejscowością Stawiska, ale mimo polecenia zjechania z drogi, kierowca nie zatrzymał się i podjął próbę ucieczki. Na wysokości Jaroszowa przyspieszył i zniknął na chwilę z oczu policjantom, którzy nie mogli go dogonić przez duży ruch na drodze. Chwilę później, dojechali do miejsca, gdzie leżał zmasakrowany samochód. Kierowca najprawdopodobniej stracił panowanie nad kierownicą, przejechał kilkaset metrów rowem i uderzył w betonowy przepust – dodaje A. Dobies.

Na miejscu zginął 16-letni pasażer. 17-latek doznał ogólnych potłuczeń. Był trzeźwy. Właściciel auta, którym jechali nastolatkowie, wczoraj zgłosił jego kradzież.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (107)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group