Wtorek, 21 marca
Imieniny: Benedykta, Lubomira
Czytających: 5206
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Trafił do aresztu za staranowanie radiowozu

Niedziela, 23 maja 2021, 9:18
Autor: WAC
Region: Trafił do aresztu za staranowanie radiowozu
Fot. archiwum
Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie mężczyzna, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekając przed pościgiem staranował policyjny radiowóz powodując obrażenia u jadących nim funkcjonariuszy.

17 maja w Leśnej policjanci próbowali zatrzymać jadącego fordem mężczyznę. Kierujący jednak, mimo wydawanych przez mundurowych sygnałów, nie zatrzymał się. Wówczas rozpoczęto pościg. Mężczyzna uciekał w kierunku Lubania. W pewnym momencie ścigany gwałtownie skręcił w prawo uderzając w bok radiowozu i spowodował wypadnięcie z drogi obu pojazdów. Jadący staranowanym wozem policyjnym trzej mundurowi zostali ranni.

Zatrzymany 31-latek znajdował się pod wpływem metamfetaminy - informuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prokurator Tomasz Czułowski. - Marek B. został następnie doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Lubaniu, gdzie przedstawiono mu zarzuty czynnej napaści na funkcjonariuszy policji w celu zmuszenia ich do odstąpienia od zatrzymania i spowodowania u nich obrażeń ciała, a także braku zatrzymania się do kontroli drogowej i prowadzenia pojazdu pod wpływem substancji psychotropowej.

Prokuratura Rejonowa w Lubaniu skierowała do miejscowego Sądu Rejonowego skuteczny wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego na okres trzech miesięcy od dnia zatrzymania. Zarzucone Markowi B. przestępstwa zagrożone są karą pozbawienia wolności do ośmiu lat. Był on już w przeszłości karany sądownie, w tym za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Twoja reakcja na artykuł?

6
67%
Cieszy
2
22%
Hahaha
1
11%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ilu powinno być posłów w Sejmie?

Oddanych
głosów
643
maksymalnie 150
83%
od 151 do 459
6%
460 jak obecnie
6%
od 461 do 599
0%
600 i więcej
4%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group