Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 1693
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Tradycje kulinarne Karkonoszy w poniedziałek

Wiadomości: Szklarska Poręba
Czwartek, 5 stycznia 2017, 8:25
Aktualizacja: Niedziela, 8 stycznia 2017, 11:54
Autor: Org
Fot. Użyczone
Karkonoski Park Narodowy zaprasza na prelekcję Piotra Gryszela „Tradycje kulinarne Karkonoszy”, która odbędzie się w Karkonoskim Centrum Edukacji Ekologicznej KPN w Szklarskiej Porębie w poniedziałek, 9 stycznia o godz. 17.00.

„Tradycje kulinarne Karkonoszy” to prelekcja mówiąca o tym co jadano w Karkonoszach kiedyś i co gości na karkonoskich stołach obecnie. Kim jest foodie i dlaczego rozczochrana panna młoda jest najlepsza na deser? Jak przyrządzić karkonoską brukiew po polsku, czym ugasić pragnienie i gdzie znaleźć regionalne smakołyki? Na te i inne pytania postara się odpowiedzieć autor prelekcji.

Piotr Gryszel to pracownik naukowy Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, przewodnik sudecki, pilot wycieczek, regionalista i krajoznawca. Podczas swych podróży stara się odkrywać nowe smaki. Jak tylko ma czas to eksperymentuje w kuchni. Kiedyś jadł żeby żyć – teraz żyje żeby jeść.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~On 6-01-2017 8:51
Bez komentarzy; a więc kuchnia regionalna nie istnieje. Zresztą, talerz na "pożyczonym" zdjęciu nie zachęca. Dwie bułeczki na parze z Tesco, kawałek pieczonego boczku z namoczonymi morelami plus kilka grzybków ( ? ) w sosie zagęszczonym mąką kartoflaną. Ohyda !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group