Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 7488
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Towarzystwo Nauczycieli Szkół Polskich także w regionie jeleniogórskim

Poniedziałek, 24 września 2012, 11:20
Aktualizacja: 11:21
Autor: TNSP
Kilka dni temu, 19 września, z inicjatywy poseł Marzeny Machałek powstało w naszym regionie Koło Towarzystwa Nauczycieli Szkół Polskich. TNSP to stowarzyszenie nauczycieli różnych typów szkół oraz nauczycieli akademickich. Działa w kraju od 2009 roku. Marzena Machałek jest wiceprezesem Towarzystwa, a w jego ścisłym zarządzie pracuje także pan profesor Jan Owczarek – znany jeleniogórski nauczyciel języka polskiego z I LO.

W Jeleniej Górze i regionie, Koło TNSP będzie miejscem merytorycznej dyskusji środowiska nauczycielskiego na temat systemu polskiej oświaty. Koło będzie podejmować również własne inicjatywy przeciwdziałające systemowemu kryzysowi w lokalnej i polskiej edukacji. Obecnie nauczyciele mają niewielki wpływ na zmiany w systemie oświaty. Decydują o nich politycy, eksperci, urzędnicy, wydawcy podręczników. Natomiast tych, którzy na co dzień uczą i wychowują młodzież, nikt o zdanie nie pyta. Poza związkami zawodowymi i organizacją dyrektorów szkół, nie działa żadne stowarzyszenie, które skupiałoby nauczycieli różnych typów szkół.

Jeleniogórskie Koło otwarte jest także na nauczycieli akademickich. Grupa wykładowców wyższych uczelni interesuje się sprawami oświaty, a wiele spraw, takich jak podstawa programowa, system egzaminowania, rekrutacja na wyższe uczelnie, jest wspólny. Nowo wybrane władze jeleniogórskiego Koła TNSP zapraszają do współpracy. Kontakt z Towarzystwem możliwy jest przez biuro poselskie Marzeny Machałek w Jeleniej Górze.

Biuro w Jeleniej Górze mieści sie przy ul. Długiej 4/5 i jest czynne jest codziennie od godz.10.00 do 16.00, a w poniedziałki do 17.00. Można dzwonić na numer stacjonarny: 75 75 222 99 lub komórkę: 601 187 713. Informacji udziela dyrektor biura poselskiego Danuta Sawicz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
39
Coraz lepiej
21%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
33%
Nie najlepiej
26%
Wciąż fatalnie
21%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group