Poniedziałek, 12 kwietnia
Imieniny: Damiana, Juliusza
Czytających: 3573
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Towarzystwo Izersko–Karkonoskie stawia na „aktywnomanię”

Czwartek, 24 lutego 2011, 8:35
Aktualizacja: 8:36
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Towarzystwo Izersko–Karkonoskie stawia na „aktywnomanię”
Fot. Archiwum
Wybór nowego prezesa, uproszczenie nazwy towarzystwa, określenie zadań na najbliższy rok z rozszerzeniem o organizację imprez dla osób niepełnosprawnych oraz przyjęcie i zaproszenie do współpracy nowych członków – to główne zagadnienia Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Izersko–Karkonoskiego Towarzystwa Kolarsko–Narciarskiego. Po raz ostatni pod tą nazwą.

Od połowy lutego stowarzyszenie zmieniło swoją nazwę na prostszą: Towarzystwo Izersko-Karkonoskie. Pojawił się też nowy zarząd wybrany przez członków. Najwyższe stanowisko prezesa po raz kolejny objął Zbyszek Leszek. Jego zastępcami zostali Krzysztof Pik, który zajmie się sprawami turystyki oraz Marcin Koperek, który będzie „pilotował” sprawy sportu. Sekretarzem została Joanna Cieśluk, skarbnikiem Andrzej Kwietnicki, a członkiem zarządu Grzegorz Leszek. Do komisji rewizyjnej weszli Artur Rainda i Ryszard Szmytke.

– Stowarzyszenie zmieniło nazwę na Towarzystwo Izersko-Karkonoskie z powodu problemów, jakie stwarzała poprzednia nazwa. Była ona zbyt długa i trudna do wymówienia i zapamiętania. Do zarządu weszło troje młodych osób: Joanna, Marcin i Grzegorz, to ludzie z bagażem innowacyjnych pomysłów. Wierzymy, że ich działania wniosą do stowarzyszenia nową energię – mówi Zbigniew Leszek, prezes TIK.

Podczas walnego zgromadzenia podjęto również uchwałę o rozszerzeniu działalności stowarzyszenia o organizację imprez sportowych dla osób niepełnosprawnych. Kluczowym działaniem na najbliższy czas ma być natomiast wdrożenie programu „Aktywnomania”, którego celem jest aktywizacja mieszkańców poprzez turystykę i sport amatorski w różnych dziedzinach.

– Stowarzyszenie dalej będzie włączać się i śledzić rozwój dróg rowerowych. Zamierzamy również przyczynić się do wytyczenia nowych turystycznych szlaków, pieszych i rowerowych w okolicach Jeleniej Góry, będziemy również kontynuować temat GPS Dolny Śląsk i zajmiemy się organizowaniem rodzinnych rowerowych wycieczek, również dla niepełnosprawnych. Ponadto zajmiemy się organizacją imprez sportowych i turystycznych – dodaje Z. Leszek.

Władze TIK zapewniają, że są otwarte na nowych członków i ich pomysły.
- Zapraszamy osoby chętne do uczestniczenia w jego życiu. Nasz kontakt e-mail to tik.jgora@gmail.com – mówią. Najbliższym wydarzeniem organizowanym przez TIK będzie tymczasem bal maskowy, który odbędzie się w nadchodzącą sobotę w Dworze Czarne.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group